Cyberpunk 2077 trafił na listę bestsellerów PS Store

Cyberpunk 2077 trafił na listę bestsellerów PS Store

Cyberpunk 2077 został usunięty z PS Store zaraz po premierze w grudniu 2020 roku z powodu licznych błędów, które trapiły produkcję CD Projekt RED szczególnie na konsolach poprzedniej generacji - PlayStation 4 oraz Xbox One. Rozbrat gry CD Projekt RED z platformą PS Store trwał dobrych parę miesięcy, ale finalnie Sony dało zielone światło na przywrócenie tytułu do sklepu co stało się 21 czerwca.

Mimo negatywnych recenzji zebranych przez Cyberpunka 2077 na PS4 ten zaskakująco dobrze radzi sobie w usłudze japońskiego przedsiębiorstwa, do tego stopnia, że w czerwcu trafił na listę bestsellerów. Zgodnie z danymi Sony CP 2077 był w ubiegłym miesiącu najczęściej kupowaną produkcją w PS Store w wersji na PlayStation 4 (tyczy się to zarówno regionu amerykańskiego, jak i europejskiego). Gra wyprzedziła Grand Theft Auto 5, FIFE 21 czy NBA 2K21. Hitem na PS5 już nie jest i tutaj prym wiódł dostępny ekskluzywnie Ratchet & Clank: Rift Apart, a tuż za nim znalazł się Chivalry 2 w przypadku rynku w Stanach Zjednoczonych oraz FIFA 21 w Europie. Wynik osiągnięty przez Cyberpunka 2077 w jakimś stopniu dziwi ze względu na poziom, jaki gra prezentowała na konsolach.

Cyberpunk 2077 był w czerwcu najczęściej kupowaną grą w PS Store.

Cyberpunk 2077 trafił na listę bestsellerów PS Store

Top PS Store czerwiec (PS4)

Z drugiej strony od grudnia Redzi zdołali wiele zdziałać w zakresie poprawy poziomu swojego projektu, ale mimo tego wciąż daleko do ideału. Samo Sony odradza granie w CP 2077 na PlayStation 4 i zaleca kupienie edycji na next-gena. Ważna jest tu aktualizacja 1.23, dzięki której tytuł działa lepiej nawet na PS4. Przede wszystkim chodzi o stabilność (spadek liczby klatek jest odczuwalny mniej niż poprzednio). Najnowsza łatka poprawia m.in. twarz Johnny'ego w różnych miejscach, problemy związane z przycinaniem ubrań NPC-ów czy wygląd skał w rejonie Badlandów. Do naprawy produkcji przyczyniły się również modyfikacji, o czym szerzej piszemy tutaj.

Cyberpunk 2077 trafił na listę bestsellerów PS Store

Top PS Store czerwiec (PS5)

Warto wspomnieć, że Cyberpunk 2077 to najpopularniejsza gra CD Projekt RED. Wedle raportu finansowego polska firma sprzedała w minionym roku 13,7 mln egzemplarzy Cyberpunka 2077. Jednak nie spełniło to oczekiwań analityków prognozujących 14,7 mln sprzedanych sztuk. Mimo tego CD Projekt liczy, iż marka będzie stanowić równie dużą wartość dla polskiej firmy co Wiedźmin. Dużą rolę mogą w tym przypadku odegrać obiecane dodatki do gry. Redzi podzielili się ostatnio pewną ciekawostką, z której wynika, iż gracze pokonali w CP 2077 już 13 miliardów przeciwników, natomiast w Night City mieszka 6,7 mln ludzi.

Zobacz więcej:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 trafił na listę bestsellerów PS Store

 0