FIFA 22 - nowy polski komentarz. Dariusz Szpakowski za burtą?

FIFA 22 - nowy polski komentarz. Dariusz Szpakowski za burtą?

Dariusz Szpakowski pożegna się z serią FIFA, a już w grze FIFA 22 zastąpi go Tomasz Smokowski, który utworzy duet z Jackiem Laskowskim - takie doniesienia pojawiły się w materiale wideo opublikowanym na kanale Kartomania na YouTube'ie.

Według autora filmu sprawa jest już przesądzona i jedynie poważniejsza sytuacja losowa mogłaby jej zagrozić. Pozostaje czekać na oficjalne oświadczenie polskiego oddziału Electronic Arts. Jeśli plotka okazałaby się prawdą, oznaczałoby to, że popularny "Szpak" pożegna się z popularną piłkarską serią po szesnastu latach. W 2005 roku występował w niej u boku Włodzimierza Szaranowicza, a od 2015 słuchaliśmy go w duecie z Jackiem Laskowskim.

Według kanału Kartomania na YouTube'ie, Tomasz Smokowski zastąpi Dariusza Szpakowskiego w roli komentatora już nadchodzącej grze FIFA 22.

Smokowski już od kilku lat był łączony z serią FIFA, ale do tej pory były to jedynie plotki. Czy tym razem będzie inaczej? Przekonamy się być może już w najbliższych tygodniach. Jeśli Szpakowski rzeczywiście rozstanie się z Electronic Arts Polska, będzie to dla niego kolejne przykre wydarzenie w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że popularny komentator stał się ofiarą hejtu podczas zakończonego wczoraj Euro 2020. Piłkarscy kibice zarzucali mu braki w przygotowaniu merytorycznym czy częste przekręcanie nazwisk piłkarzy. Ostatecznie TVP podjęła decyzję o odsunięciu "Szpaka" od komentowania finału mistrzostw i posadzeniu za mikrofonami duetu Mateusz Borek - Kazimierz Węgrzyn. Nie wiadomo, co dalej z przyszłością Szpakowskiego. Przypomnijmy, że jest on związany z Telewizją Polską już od blisko czterech dekad. Swój pierwszy mecz w TVP skomentował w 1983 roku (Polska zremisowała wówczas 1:1 ze Związkiem Radzieckim).

 FIFA 22 będzie bardziej realistyczna na nowych konsolach. Gracze PC znów pokrzywdzeni

"Elektronicy" coraz obszerniej opowiadają o FIF-ie 22. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun, koncentrujący się na nowości o nazwie Hypermotion. To technologia, która pozwoliła - dzięki kombinezonom Xsens (zbierającym szczegółowe dane o sposobie poruszania się dwudziestu dwóch piłkarzy jednocześnie) oraz maszynowemu uczeniu ML-Flow - stworzyć 4 tys. zupełnie nowych animacji piłkarzy, realistycznych i płynnych jak nigdy dotąd. Warto zaznaczyć, że ta i nie tylko ta nowinka zostanie zawarta wyłącznie w wersji na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, a także na platformie Google Stadia. Gracze bawiący się na konsolach poprzedniej generacji oraz na pecetach otrzymają w pewnym stopniu produkt wybrakowany oraz zacofany względem next-genowego wydania.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 - nowy polski komentarz. Dariusz Szpakowski za burtą?

 0