FIFA 22 będzie bardziej realistyczna na nowych konsolach. Gracze PC znów pokrzywdzeni

FIFA 22 będzie bardziej realistyczna na nowych konsolach. Gracze PC znów pokrzywdzeni

EA przyzwyczaiło nas już do tego, że w przypadku swojej flagowej serii sportowej traktuje pecetowców jak graczy drugiej kategorii i wygląda na to, że w przypadku FIFA 22 będzie wyglądać to podobnie. Jest to tym bardziej bolesne, że next-genową edycję gry otrzymają nie tylko nowe konsole, ale i Google Stadia.

EA nie tylko w przypadku Madden NFL zapewni lepsze doznania graczom, posiadającym konsole nowej generacji. Wydawca zaprezentował grę FIFA 22, a jej najważniejszym elementem jest nowy system „HyperMotion”, który podobno zapewnia bardziej realistyczną animację i rozgrywkę. Ten będzie jednak dostępny tylko na platformach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Google Stadia. Technologia wykorzystuje uczenie maszynowe do tworzenia animacji w czasie rzeczywistym, co prowadzi do bardziej „organicznego” ruchu. HyperMotion pozwala także EA uchwycić ruch profesjonalnych piłkarzy rywalizujących na pełnych obrotach, w tym takich supergwiazd, jak Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain.

EA nie tylko w przypadku Madden NFL zapewni lepsze doznania graczom, posiadającym konsole nowej generacji.

Produkcja ukaże się oczywiście także na PS4, Xbox One i PC (przez Origin i Steam), ale w tym przypadku otrzymamy doświadczenia z poprzedniej generacji. Edycja Legacy gry FIFA 22 pojawi się również na Nintendo Switch, chociaż EA nie przedstawiło różnic dla tej edycji.

Na szczęście HyperMotion to nie jedyna nowość i otrzymamy inne istotne zmiany niezależnie od platformy, na której gramy. EA zasugerowało całkowitą modernizację systemu bramkarzy, nowe doświadczenie tworzenia klubów w trybie kariery, „przeprojektowaną” piłkę nożną Volta oraz zestaw przedmiotów FIFA Ultimate Team Heroes, który reprezentuje historie legendarnych graczy. FIFA 22 zostanie wydana 1 października na wszystkich platformach jednocześnie.

FIFA 22 - wszystkie problemy, które EA Sports powinno wreszcie rozwiązać

Podobnie jak w przypadku Madden widać, że EA nie jest w pełni gotowe na porzucenie wsparcia dla konsol poprzedniej generacji. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę zarówno większą bazę graczy, jak i braki, które ograniczają liczbę posiadaczy PS5 i Xbox Series. Jasne jest jednak, że gigant chce zaoferować silną zachętę do gry na nowszych maszynach. Nie zdziwcie się więc, jeśli FIFA 23 porzuci graczy PS4 i Xbox One.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 będzie bardziej realistyczna na nowych konsolach. Gracze PC znów pokrzywdzeni

 0