Coraz więcej twórców aplikacji na Androida porzuca swoje dzieła. Ich liczba szokuje

Coraz więcej twórców aplikacji na Androida porzuca swoje dzieła. Ich liczba szokuje

Według raportu Pixalate, ilość porzuconych aplikacji w Google Play znacząco się zwiększyła. Od pierwszego do drugiego kwartału bieżącego roku liczba zapomnianych przez twórców aplikacji wzrosła o 16% z 967 tys. do 1,1 mln. Co ciekawe w Apple App Store ta wartość zmalała i to o 29%. W drugim kwartale Google oraz Apple usunęli łącznie 592 000 porzuconych aplikacji.

Jak wskazuje nowy raport Pixalate, znacząco wzrosła liczba porzuconych aplikacji na Androida. Warunkiem nazwania aplikacji porzuconą przez twórców jest brak aktualizacji przez co najmniej 2 lata. Od pierwszego do drugiego kwartału bieżącego roku liczba zapomnianych aplikacji w Google Play wzrosła o 16% z 967 tys. do 1,1 mln. W Apple App Store sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj mówimy o zauważalnym, bo 29-procentowym spadku porzuconych aplikacji (z 724 000 do 515 000). Warto dodać, że aż 42% aplikacji zarejestrowanych w Rosji oraz Chinach zostało zapomnianych. Skalę problemu pokazują statystyki, które mówią, iż w ciągu 6 miesięcy, w Google Play, więcej aplikacji zostało porzuconych niż doczekało się aktualizacji. Tylko 30% z nich otrzymało uaktualnienie, podczas gdy 32% uśmiercono.

Liczba porzuconych aplikacji na Androida wzrosła o 16% od pierwszego do drugiego kwartału tego roku. Statystki mówią o ponad milionie.

Porzucone aplikacje w Google Play

Źródło: Pixalate

 

Co ciekawe 23% z porzuconych aplikacji nie posiada polityki prywatności. Aplikacji, które nie dostały aktualizacji od ponad 3 lat jest łącznie 840 000 na Androidzie oraz iOS. Tych zapomnianych przez ponad 5 lat jest w sumie 306 000. Tylko w drugim kwartale, Google oraz Apple usunęli 592 000 uśmierconych aplikacji. To ponad dwukrotnie więcej niż w pierwszym kwartale.

Jest to działanie mające zwiększać bezpieczeństwo, ponieważ aplikacje, które nie dostają aktualizacji od tak długiego czasu są zwyczajnie bardziej podatne na ataki. Niemniej jednak usunięcie ich z Google Play, czy App Store nie oznacza, że znikną one także z urządzeń osób, które zdążyły je wcześniej zainstalować. Warto zatem upewnić się, czy dana aplikacja jest jeszcze wspierana przez twórców.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Coraz więcej twórców aplikacji na Androida porzuca swoje dzieła. Ich liczba szokuje

 0