Coś SUPER NVIDII to odświeżone karty GeForce RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080?

Coś SUPER NVIDII to odświeżone karty GeForce RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080?

Pod koniec zeszłego tygodnia w sieci pojawiły się nowe plotki sugerujące, że NVIDIA wciąż szykuje coś „SUPER” i będą to dwie nowe karty graficzne z rodziny Turing, które zaprezentowane mogą być jeszcze w czerwcu, prawdopodobnie na targach E3. Swoje trzy grosze w temacie postanowił dorzucić portal Tweaktown, który podaje, że jego źródła donoszą, iż zielona ekipa zamierza odpowiedzieć na serię Radeon RX 5700 nie dwoma, a trzema nowymi kartami graficznymi GeForce RTX. Nie mają być to jednak nowe produkty, ale odświeżone wersje GeForce’ów: RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080, które najprawdopodobniej otrzymają szybsze pamięci GDDR6, a także wyższe częstotliwości taktowania GPU. Na chwilę obecną nie słychać nic o usprawnionym wariancie GeForce’a RTX 2080 Ti i najwyraźniej NVIDIA uznała, że ten jest już wystarczająco „SUPER”.

NVIDIA podobno szykuje odświeżone wersje GeForce’ów: RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080, które najprawdopodobniej otrzymają szybsze pamięci GDDR6, a także wyższe częstotliwości taktowania GPU.

Nie da się jednak ukryć, że lekko przyspieszone wersje dotychczasowych RTX-ów nie wydają się tak ekscytujące jak zupełnie nowe karty graficzne i zwiastowanie ich przez producenta słowem super może wywołać lekkie rozczarowanie. Trzeba jednak zaznaczyć, że NVIDIA wciąż oficjalnie nie wyjaśniła czego dotyczyć miał tajemniczy zwiastun opublikowany przed targami Computex i jeśli nowe przecieki się nie potwierdzą, to może okazać się, że firma rzeczywiście nawiązywała do laptopów NVIDIA RTX Studio, które zaprezentowano na Tajwanie. Zakładając jednak bardziej optymistyczny scenariusz, czyli nowe wersje RTX-ów z przyspieszonymi nie tylko pamięciami, ale i zegarami GPU, pozwoli to na zwiększenie wydajności względem poprzedników o jakieś 5% do 15%. Przypominamy jednak, że wciąż mamy do czynienia ze zwykłą plotką, więc lepiej nie wpadać w nadmierny optymizm i podchodzić do tych informacji z odpowiednim dystansem.

Jeśli jednak NVIDIA rzeczywiście zaprezentuje odświeżone Turingi w trakcie E3 2019, które rusza już w przyszłym tygodniu, to szykuje się nam bezpośrednie starcie z AMD i ich nowymi kartami Radeon RX 5700, które także mają być szerzej zapowiadane na targach w Los Angeles. Otwartym pytaniem pozostaje także, czy Zieloni zdecydują się na zachowanie dotychczasowych modeli i wypuszczenie nowych „SUPER” kart ze specjalnym oznaczeniem w nazwie, czy też może obecne Turingi odesłane zostaną na emeryturę. Poprzednie doniesienia w temacie sugerowały także obniżenie cen o ok. 100 USD na modelu, co niewątpliwie pozwoliłoby na efektywniejszą rywalizację z nadchodzącymi konkurentami (te mają być bardzo atrakcyjnie wycenione). Wygląda więc na to, że tegoroczne E3 zapowiada się niezwykle ekscytująco dla graczy PC i to bardziej ze względu na zapowiedzi nowego sprzętu niż nowych gier.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Coś SUPER NVIDII to odświeżone karty GeForce RTX 2060, RTX 2070 i RTX 2080?

 0