Creative Chat - zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z oprogramowaniem SmartCommons Kit

Creative Chat - zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z oprogramowaniem SmartCommons Kit

Creative wprowadza na rynek europejski drugiego przedstawiciela z nowej linii słuchawek dedykowanych, wygodnej, komunikacji głosowej. Pierwszym zestawem ze wspomnianej serii były słuchawki o nazwie Creative Chat, które łączą się analogowo ze źródłem dźwięku.

Producent udostępnia do sprzedaży model, który łączy się (Plug and Play) z urządzeniami za pomocą interfejsu USB typu C. Creative Chat USB to stereofoniczny zestaw słuchawkowy działający na wszystkich systemach operacyjnych i platformach za pośrednictwem złącza typu USB C. Zestaw jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji konferencyjnych, takich jak Zoom, Microsoft Teams, Skype, Cisco WebEx, Facebook Messenger i Google Meet. W słuchawkach zastosowano specjalny elektretowy mikrofon pojemnościowy posiadający dodatkowo zintegrowaną technologię redukcji szumów. Mikrofon znajduje się na regulowanym i obracanym pałąku, który służy również do włączania i wyłączania wyciszenia mikrofonu. Aby wyciszyć mikrofon wystarczy unieść pałąk mikrofonu do góry, by go przywrócić do poprzedniej pozycji.

Creative wprowadza na rynek europejski drugiego przedstawiciela z nowej linii słuchawek dedykowanych, wygodnej, komunikacji głosowej.

Creative Chat - zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z oprogramowaniem SmartCommons Kit

Na przewodzie znajduje się zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności, przyciski wyciszania mikrofonu i sterownia. Pilot posiada wskaźnik LED, który pokazuje, czy mikrofon jest wyciszony. Zestaw słuchawkowy jest wyposażony we wbudowaną funkcję monitorowania mikrofonu. Waga słuchawek to zaledwie 206 gram. Pady wyściełane są miękkim i wygodnym materiałem, a ich struktura jest tak zaprojektowana by posiadać dobrą wentylację pomiędzy uszami a słuchawkami. Dla wielogodzinnego komfortu użytkowania pałąk jest regulowany i również wyściełany miękkim materiałem. Zestaw słuchawkowy otrzymał długi przewód, by nie ograniczał ruchów tylko do miejsca pracy lub multimedialnej zabawy. Creative Chat mają 40 mm przetworniki neodymowe.

Producent udostępnia dla użytkowników oprogramowanie dedykowane słuchawkom. Aplikację można pobrać ze strony Creative. Oprogramowanie umożliwia nam ustawienie dźwięku przy pomocy korektora graficznego i uruchomienie inteligentnego zestawu funkcji komunikacyjnych o nazwie SmartComms Kit. Żeby z nich skorzystać zestaw słuchawkowy musi być podłączony do komputera za pomocą dostarczonego kabla USB typu C. Funkcja VoiceDetect automatycznie i bezobsługowo wycisza lub włącza mikrofon w razie potrzeby jego użytkowania. Creative Chat USB można będzie zakupić w cenie 229 zł.

Specyfikacja techniczna:

Przetworniki:

 • 2x40 mm przetwornik neodymowy
 • Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
 • Impedancja: 32Ω
 • Czułość: 112 dBA @ 1 mW

Mikrofon:

 • Typ: Pojemnościowy elektretowy z redukcją szumów
 • Pasmo przenoszenia: 100–10 000 Hz
 • Czułość: -42 dBV/Pa

Połączenia:

 • USB typu C i adaptera na USB-A
 • Wymiary (dł. x szer. x wys.)
 • Zestaw słuchawkowy: 160 x 66 x 184 mm
 • Kabel (od końca do końca): 2,1 m
 • Waga
 • Zestaw słuchawkowy: 206g

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Creative Chat - zestaw słuchawkowy Plug nad Play na USB C i z oprogramowaniem SmartCommons Kit

 0