Cyberpunk 2077 po najnowszej aktualizacji działa lepiej na konsolach

Cyberpunk 2077 po najnowszej aktualizacji działa lepiej na konsolach

CD Projekt RED opublikował wczoraj aktualizację do Cyberpunka 2077 o numerze 1.31. Pomimo niewielkiej wagi łatka dość wyraźnie poprawia działanie gry na konsolach.

Najnowsza aktualizacja naprawia szereg pomniejszych błędów, w tym m.in. usuwa problemy występujące podczas wykonywania niektórych questów. Jednak graczy najbardziej powinno ucieszyć to, że Cyberpunk 2077 po kolejnej łatce działa wyraźnie lepiej na konsolach. Na przykład w wersji na konsole PlayStation zoptymalizowano pamięć kart graficznych. Na YouTubie pojawiły się już liczne porównania, które raczej jednoznacznie pokazują, że jest lepiej niż było.

Aktualizacja do Cyberpunka 2077 o numerze 1.31 poprawia szereg błędów, ale także poprawia wydajność gry na konsolach. Powody do zmartwień mają obecnie w zasadzie tylko posiadacze Xboksów One.

Na PlayStation 4 gra przez większość czasu działa w stabilnych 29-30 klatkach na sekundę. W bardziej wymagających dla konsoli sytuacjach liczba FPS-ów spada do 26. Czasem dochodzi też do spadku nawet do 22 klatek na sekundę, ale są to bardzo rzadkie sytuacje. Jeśli jednak dysponujecie modelem PlayStation 4 Pro, nie powinniście się obawiać spadków płynności. Tym bardziej w wersji na PlayStation 5, w której możemy liczyć na stałe 60 klatek na sekundę z bardzo okazjonalnymi spadkami.

W najgorszym położeniu są posiadacze Xboksów One. Gra na standardowej wersji konsoli poprzedniej generacji Microsoftu od początku działa zdecydowanie najgorzej i jest tak nadal. Bawiąc się na Xboksie One, musimy liczyć się ze spadkami nawet do kilkunastu na sekundę. Są to sytuacje dosyć rzadkie, ale do 23-24 FPS-ów gra schodzi już całkiem często. Na szczęście już na Xboksach One X Cyberpunk 2077 działa płynnie, w stabilnych 30 FPS-ach. Xbox Series X oraz Xbox Series S zapewniają natomiast 60 klatek na sekundę niemal bez widocznych spadków.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 po najnowszej aktualizacji działa lepiej na konsolach

 0