Cyberpunk 2077 - wersja na next-geny raczej nie w tym roku. Wiedźmin 3 też opóźniony?

Cyberpunk 2077 - wersja na next-geny raczej nie w tym roku. Wiedźmin 3 też opóźniony?

CD Projekt zapowiadał, że w drugim półroczu Cyberpunk 2077 otrzyma aktualizację na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Wygląda jednak na to, że jej premiera przesunie się na przyszły rok.

Wczoraj CD Projekt przedstawił wyniki finansowe z pierwszego półrocza. Polska spółka zwiększyła przychód o 60 proc., a zysk netto o 32,4 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku. To rezultaty znacznie lepsze niż te przewidywane przez analityków. Jednak są też złe wieści. CD Projekt RED najprawdopodobniej nie zdąży na czas z next-genowym rozszerzeniem Cyberpunka 2077. Zapowiada się, że posiadacze PlayStation 5 i Xboksów Series X|S na ulepszenia graficzne poczekają do przyszłego roku.

Next-genowa aktualizacja Cyberpunka 2077 może ujrzeć światło dzienne dopiero w przyszłym roku (a nie - jak zaplanowano - pod koniec bieżącego). Podobny los może spotkać aktualizację Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S.

Michał Nowakowski zdradził inwestorom, że firma wciąż planuje wydanie next-genowej aktualizacji Cyberpunka 2077 pod koniec bieżącego roku, ale nie można wykluczyć, że jego premiera się przesunie. Członek zarządu CD Projekt wytłumaczył, że spółka nie chce popełnić błędów z ubiegłego roku, a sam projekt jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Podobny los może spotkać aktualizację Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, która już od jakiegoś czasu powstaje z myślą o PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S.

 Modderzy zatrudnieni do prac przy Cyberpunk 2077. CD Projekt Red nie daje rady?

Obecnie około 40 proc. osób zatrudnionych w studiu CD Projekt RED pracuje nad naprawę błędów oraz poprawą wydajności Cyberpunka 2077 na wszystkich platformach, a także nad next-genową aktualizacją. Pozostali pracownicy zajmują się aktualizacją Wiedźmina 3 oraz rozwojem zupełnie nowych projektów. Jak wiadomo, CD Projekt tworzy już kolejne wysokobudżetowe produkcje. Na razie nic o nich nie wiemy. Nie licząc plotek, że jedna z nich może być oparta na historiach znanych z komiksów "Thorgal".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 - wersja na next-geny raczej nie w tym roku. Wiedźmin 3 też opóźniony?

 0