Darmowe Grand Theft Auto V przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

Darmowe Grand Theft Auto V przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

Grand Theft Auto V był oferowany za darmo w Epic Games Store w ubiegłym roku, a zainteresowanie grą było tak ogromne, że doprowadziło do czasowej awarii całego sklepu i braku możliwości odebrania produkcji.

Dokumentacja udostępniona w ramach procesu toczonego między Apple a Epic Games rzuca więcej światła na tamten okres. Według statystyk bezpłatne GTA V przyciągnęło do sklepu przeszło 7 milionów nowych użytkowników. Inne rozdawnictwa mogły cieszyć się mniejszym sukcesem i przykładowo Subnautica zainteresowała niecały 1 milion, z kolei Sid Meier's Civilization VI 2,5 mln osób. Firma zdradziła, że Epic Games Store posiada 58 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i jest to jakiś sukces, aczkolwiek platforma nadal odstaje od giganta Steam, z którego przez 30 dni korzysta 120 mln graczy.

Rozdawnictwo GTA V przyciągnęło do Epic Games Store przeszło 7 mln nowych użytkowników.

Darmowe Grand Theft Auto V przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

W przypadku Epica mamy do czynienia z progresem wynoszącym 2 mln użytkowników (dane z grudnia wskazywały 56 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie). W grudniu 2019 roku liczba aktywnych graczy Epic Games Store wynosiła 32 miliony. Epic Games Store swoją działalność opierało na wykupywaniu większych produkcji na czasową wyłączność, które omijały konkurenta platformy, Steam wywołując niezadowolenie wśród fanów Valve. Dochodzą do tego rozdawane raz na tydzień gry, co oczywiście pochłania wiele pieniędzy z budżetu twórców Fortnite. Nie stanowi więc zaskoczenia fakt, iż sklep Epica nie przynosi obecnie dochodów, zaś w ciągu dwóch lat działalności dołożono do tego biznesu 500 mln dolarów.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że Epic oferowało Sony 200 milionów dolarów za wyłączność na sprzedaż 4-6 tytułów japońsko-amerykańskiego giganta poprzez Epic Games Store. Prowadzenie takiej działalności jest możliwe dzięki Fortnite, które w ciągu pierwszych dwóch lat istnienia wygenerowało studiu ponad 9 miliardów dolarów. Sam Epic Games szacuje, że jego sklep zacznie przynosić zyski dopiero za kilka lat.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowe Grand Theft Auto V przyciągnęło miliony graczy na Epic Games Store

 0