Diablo IV zadebiutuje w przyszłym roku. Zobaczcie klasę nekromanty

Diablo IV zadebiutuje w przyszłym roku. Zobaczcie klasę nekromanty

Diablo IV, czyli kolejna odsłona kultowej serii dungeon-crawlerów action RPG od Blizzard, zadebiutuje w 2023 roku, co zostało ogłoszone przez producenta w trakcie wczorajszej konferencji. Przy okazji zaprezentowano także ostatnią klasę, która dostępna będzie na starcie, czyli nekromantę. 

Do ogłoszonych wcześniej grywalnych klas, czyli czarodziejki, barbarzyńcy, druida i łotrzyka, dołącza właśnie nekromanta. Ten, podobnie jak to wyglądało w poprzednich odsłonach, specjalizować będzie się w przywoływaniu jednostek, które wspomagać będą go w walce. Mowa tu np. o szkieletowych wojownikach i magach, wyposażonych w kosy żniwiarzach czy różnego rodzaju golemach. Zresztą twórcy zaprezentowali wczoraj dwa materiały, jeden z filmową prezentacją nekromanty, a drugi z nową rozgrywką i zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia poniższych wideo. 

Do ogłoszonych wcześniej grywalnych klas, czyli czarodziejki, barbarzyńcy, druida i łotrzyka, dołącza właśnie nekromanta.

Prezentacja Diablo IV następuje praktycznie zaraz po wydaniu darmowego Diablo Immortal, które pojawiło się na smartfonach i komputerach PC na początku tego miesiąca. Choć tytułu tego nie omijają kontrowersje, w szczególności związane z mikrotransakcjami, to jednak cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. A Diablo III, które wyszło w 2012 roku, również wzbudzało bardzo dużo emocji (niekoniecznie pozytywnych) na premierę. Miejmy nadzieję, że Blizzard wyciągnie stosowne wnioski i uniknie podobnych problemów w przypadku Diablo IV.

Diablo IV będzie „grą w pełnej cenie”, „zbudowaną wyłącznie dla graczy na PC i konsolach” - napisał na Twitterze szef globalnej społeczności Diablo, Adam Fletcher. „Gra jest ogromna i po premierze będzie mnóstwo zawartości dla wszystkich graczy. Płatna zawartość opiera się na opcjonalnych przedmiotach kosmetycznych i ewentualnie pełnych rozszerzeniach. Wkrótce udostępnimy więcej informacji!” - dodał. Diablo IV trafi oczywiście na PC, ale również konsole Xbox Series X/S, Xbox One, PS5 i PS4, a gra będzie oferować crossplay i crossprogresję na wszystkich platformach. 

Wczorajszy dzień był bardzo ważny dla Activision Blizzard, ponieważ firma ogłosiła również, że tryb PvP do Overwatch 2 zadebiutuje 4 października i będzie darmowy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo IV zadebiutuje w przyszłym roku. Zobaczcie klasę nekromanty

 0