Electronic Arts udostępnia dodatki do Mass Effect i Dragon Age za darmo

Electronic Arts udostępnia dodatki do Mass Effect i Dragon Age za darmo

Electronic Arts ogłosiło, że rezygnuje z BioWare Points i udostępnia dodatki do starszych gier Mass Effect oraz Dragon Age za darmo.

EA poinformowało, że wycofa punkty BioWare Points, za które mogliśmy kupić w sklepie Origin rozszerzenia do gier studia takich jak Mass Effect i Dragon Age. Z tej okazji Electronic Arts udostępniło na Originie DLC do wybranych produkcji za darmo. Na liście są rozszerzenia do Mass Effect 2, Mass Effect 3 (nie licząc dodatków do trybu multiplayer, po 11 października 2022 roku nabędziemy je wyłącznie za walutę zarobioną w grze), Dragon Age II i Dragon Age: Początek. Jest to dobra wiadomość dla graczy posiadających oryginalną trylogię Mass Effect bez DLC, chociaż dobrym pomysłem pozostaje inwestycja w Mass Effect Legendary Edition, remastery wyposażone we wszystkie dodatki.

Od 11 października 2022 roku BioWare Points nie będą dostępne jako waluta w sklepie Origin. Z tej okazji EA udostępniło dodatki do starszych gier studia za darmo.

BioWare Points służyły wyłącznie do kupowania dodatków do produkcji studia BioWare z lat 2009-2013. Były one oferowane na Originie, aczkolwiek rozwiązanie zostało porzucone przez wydawcę, w efekcie DLC kupujemy już za prawdziwe pieniądze. Nic więc dziwnego, że punkty definitywnie przechodzą do historii, a jednocześnie dobrze, że EA zdecydowało się na miły gest udostępnienia dodatków bez opłat. Oczywiście nadal będziemy mieć dostęp do zawartości kupionej za wspomniane punkty.

Warto przypomnieć, iż Mass Effect Legendary Edition był dostępny bezpłatnie dla subskrybentów Amazon Prime w ramach usług Prime Gaming. Tymczasem BioWare pracuje nad kolejnymi odsłonami Mass Effecta oraz Dragon Age. Wedle informacji z lutego prace nad Dragon Age: Dreadwolf idą pełną parą, zaś tytuł był w środku etapu produkcyjnego następującego po fazie koncepcyjnej, przed alfą i betą. Nowy Mass Effect pozostaje na wczesnym etapie rozwoju i na obie produkcje musimy jeszcze poczekać. Ile czasu? Tego dokładnie nie wiemy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts udostępnia dodatki do Mass Effect i Dragon Age za darmo

 0