Dość czekania - Apple przenosi produkcję iPada z Chin do Wietnamu

Dość czekania - Apple przenosi produkcję iPada z Chin do Wietnamu

Jak wynika z najnowszych doniesień, Apple przenosi produkcję iPada z Chin do Wietnamu, ale nie wynika to z faktu, że gigant z Cupertino nagle przejął się łamaniem praw człowieka w Państwie Środka, gdyż zmiana podyktowana ma być blokadami pandemicznymi, które opóźniają produkcję w Chinach.

Firma podobno poprosiła również kilku dostawców komponentów o zwiększenie zapasów na wypadek, gdyby pojawiły się większe braki lub problemy z dostawami. Apple zbudowało linie produkcyjne w Wietnamie i „może wkrótce zacząć tam produkować niewielką liczbę kultowych tabletów” z pomocą chińskiego przedsiębiorstwa BYD. Tak więc Chiny w gruncie rzeczy pomagają Apple w tworzeniu obiektów do budowy iPadów w Wietnamie.

Firma podobno poprosiła również kilku dostawców komponentów o zwiększenie zapasów na wypadek, gdyby pojawiły się większe braki lub problemy z dostawami.

 

Dość czekania - Apple przenosi produkcję iPada z Chin do Wietnamu

Warto odnotować, że Apple już produkuje AirPodsy w Wietnamie. Ale iPad ma o wiele więcej komponentów i skomplikowanych części niż słuchawki, więc nie ma mowy, aby Wietnam był w stanie wytwarzać dziesiątki milionów iPadów rocznie, począwszy od tego roku, ale Apple próbuje dywersyfikować swoich dostawców, w większym stopniu uniezależniając się od Chin, które w ostatnich latach miały problem, by wywiązać się z kontraktów, co oczywiście spowodowane było licznymi lockdownami w tym kraju w związku z pandemią Covid-19.  

Nikkei donosi: „Po raz pierwszy w historii Apple przenosi część produkcji iPada z Chin i zdecydowało się na Wietnam po ścisłych covidowych blokadach w Szanghaju i okolicach, które doprowadziły do ​​wielomiesięcznych zakłóceń w łańcuchu dostaw. Amerykańska firma poprosiła również wielu dostawców komponentów o zwiększenie zapasów, aby zabezpieczyć się przed przyszłymi niedoborami i problemami z dostawami”.

Jedna z osób, która ma bezpośrednią wiedzę w tej sprawie, powiedziała: „Na przykład dostawca komponentów X ma 40% udział w działalności Apple w prowincji Jiangsu, która jest ryzykownym regionem zakłóceń łańcucha dostaw, a dostawca Y w innym mieście odpowiada za pozostałe 60% udziału. Apple chciałby, aby dostawca Y zbudował wystarczającą liczbę dodatkowych komponentów, aby zabezpieczyć 40% udział dostawcy X w nadchodzących miesiącach, na wypadek gdyby produkcja w Jiangsu została ponownie zamknięta”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dość czekania - Apple przenosi produkcję iPada z Chin do Wietnamu

 0