Dr Disrespect otwiera własne studio gier. W planach tytuł AAA tworzony we współpracy z influencerami

Dr Disrespect otwiera własne studio gier. W planach tytuł AAA tworzony we współpracy z influencerami

Guy "Dr Disrespect" Beahm, słynny i kontrowersyjny streamer, otwiera własne studio gier i szuka osoby, która razem z nim podejmie się wyzwania. Plan firmy polega na współpracy z "mega influencerami", aby "wypuścić wymarzoną grę".

Cała sprawa wyszła na jaw za pośrednictwem ogłoszenia o pracę, gdzie czytamy, że "Dr Disrespect we współpracy z BoomTV szturmem podbija branżę gier i tworzy nowe studio gier AA/AAA". "Studio planuje nawiązać współpracę z wybraną listą najbardziej wpływowych osób, a następnie ściśle współpracować z nimi w celu wyprodukowania ich wymarzonej mega gry". Gry będą wymyślane i tworzone, albo współtworzone z obecnymi deweloperami gier indie i wypuszczane jako mega produkcje. 

Dr Disrespect, znany streamer i były pracownik Activision, gdzie pracował przy Call of Duty, otwiera własne studio gier. W planach rzekomo jest kolejny tytuł battle royale.

Wbrew podejrzeniom, Beahm wie co robi i ma doświadczenie w świecie tworzenia gier. Zanim zyskał sławę jako Dr Disrespect, pracował przy serii Call of Duty jako projektant poziomów. Obecnie streamer szuka szefa studia. Kandydaci muszą mieć co najmniej 5 lat doświadczenia jako producent w branży gier na komputery PC / konsole i mieć doświadczenie w tworzeniu i publikowaniu gier AA+ lub AAA, które docierają co minimum 100000 użytkowników. Nieoficjalnie mówi się, że streamer chce stworzyć wertykalną grę battle royale, która ma konkurować m.in. z Apex.

Dr Disrespect był bardzo popularnym streamerem, gdy Twitch nagle zbanował go w czerwcu ubiegłego roku.  Beahm twierdzi, że nie zna dokładnych powodów, dla których został rozwiązany, a Twitch nie ujawnił, dlaczego zakończył jego wielomilionowy kontrakt, jednak wiele osób podejrzało, że ma to związek z ówczesną falą oskarżeń o molestowanie seksualne. Dr Disrespect obecnie streamuje na YouTube, gdzie jego kanał ma 3,4 miliona subskrybentów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dr Disrespect otwiera własne studio gier. W planach tytuł AAA tworzony we współpracy z influencerami

 0