Dying Light 2 - polska gra zawiera więcej tekstu niż powieści Sapkowskiego, Tolkiena czy Kinga

Dying Light 2 - polska gra zawiera więcej tekstu niż powieści Sapkowskiego, Tolkiena czy Kinga

Techland przygotował prawdopodobnie jedną z najobszerniejszych gier ostatnich lat.

Niedawno twórcy Dying Light 2: Stay Human ogłosili, że na ukończenie gry będzie potrzebne nawet około 500 godzin. Osiągnęli jednak chyba efekt odwrotny od zamierzonego - gracze, zamiast się cieszyć, byli przerażeni objętością. Nie trzeba było długo czekać na sprostowanie. Techland wyjaśnił, że tak duża ilość czasu będzie potrzebna, jeśli zechcemy przejść Dying Light 2: Stay Human na wszystkie możliwe sposoby. Jak wiadomo, gra będzie w dużym stopniu nieliniowa, uzależniona od dokonywanych przez nas wyborów.

Dying Light 2: Stay Human zawiera więcej tekstu (w formie dialogów) niż książki J.R.R. Tolkiena czy Andrzeja Sapkowskiego i prawie tyle, co gra Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jednak nie zmienia to faktu, że Dying Light 2: Stay Human będzie olbrzymią grą. Techland ujawnił, że wszystkie dostępne w niej linie dialogowe składają się łącznie z 350 tys. wyrazów, co przekłada się na 40 tys. linii dialogowych. Nie jest to najwyższy wynik w historii (Skyrim może się pochwalić 40 tys. linii, Cyberpunk 2077 niecałe 74 tys., a Red Dead Redemption 2... 500 tys.), ale z całą pewnością imponujący. Szczególnie że nie mówimy o RPG-u, tylko o grze akcji z dużym naciskiem na fabułę. 40 tys. linii dialogowych to tyle samo, co np. w pierwszej części serii Mass Effect (czyli RPG-u). Wiedźmin 3: Dziki Gon - niewiele więcej, bo około 50 tys.

Żeby uzmysłowić sobie, o jak długim tekście mowa, warto porównać liczbę wyrazów (nie linii dialogowych) składających się na wymiany zdań między postaciami w Dying Light 2: Stay Human do popularnych książek. Gra Techlandu liczy ich więcej niż - przykładowo - "Wiedźmin: Ostatnie życzenie" (96 tys. słów) "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" J.R.R. Tolkiena (188 tys.), "Gra o tron" George'a R.R. Martina (298 tys.) czy "Lśnienie" Stephena Kinga (165 tys.). Przypomnijmy, że kontynuacja historii o apokalipsie zombie ukaże się już 4 lutego, w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Switch.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dying Light 2 - polska gra zawiera więcej tekstu niż powieści Sapkowskiego, Tolkiena czy Kinga

 0