E3 2022 całkowicie odwołane. Najważniejsze gamingowe targi odejdą w niepamięć?

E3 2022 całkowicie odwołane. Najważniejsze gamingowe targi odejdą w niepamięć?

Wygląda na to, że najważniejsze gamingowe targi, czyli Electronic Entertainment Expo, mogą zostać całkowicie uśmiercone przez pandemię Covid-19. Co prawda organizatorzy nie wykluczają powrotu w kolejnym roku, ale przyszłość E3 rysuje się w czarnych barwach. 

Nie da się ukryć, że wszelkiej maści imprezy masowe, takie właśnie jak targi dla graczy, najmocniej oberwały w czasie pandemii, a w wielu krajach wciąż nie można organizować tego typu imprez. Entertainment Software Association (ESA), czyli organizatorzy E3, nie mieli żadnego pomysłu, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i odwołali wydarzenie w 2020 roku, a w 2021 odbyło się ono jedynie w mało interesującej cyfrowej formie. Teraz dowiadujemy się zaś, że E3 2022 zostało całkowicie odwołane, zarówno w tradycyjnym, jak i cyfrowym wydaniu. Wydaje się jednak, że pandemia stanowić może jedynie gwóźdź do trumny E3, a targi schylały się ku upadkowi od lat. 

Wygląda na to, że najważniejsze gamingowe targi, czyli Electronic Entertainment Expo, mogą zostać całkowicie uśmiercone przez pandemię Covid-19.

E3 2022 całkowicie odwołane. Najważniejsze gamingowe targi odejdą w niepamięć?

Pierwsze doniesienia o odwołaniu targów E3 2022 pojawiły się w tweecie od szefa działu PR Razera, Willa Powersa, który powiedział, że otrzymał wiadomość e-mail z potwierdzeniem od organizatora. Niedługo potem ESA powiadomiła Stephena Totilo z Axios i Variety, że wycofała się z tegorocznego programu. Organizacja planuje wykorzystać dodatkowy czas na zorganizowanie osobistego i cyfrowego E3 latem 2023 roku.

W styczniu ESA odwołała tegoroczne wydarzenie w tradycyjnej formie z powodu pojawienia się wariantu Omicron Covid-19. Liczne przecieki sugerowały również, że wydarzenie wyłącznie w cyfrowej formie również nie jest pewne. Zazwyczaj E3 ogłasza datę przyszłorocznej imprezy zaraz po zamknięciu tegorocznej wystawy, jednak ESA nigdy nie ujawniła daty E3 2022. 

Oficjalne konto Super Game Fest 2022 na Twitterze – podobnego wydarzenia branżowego – zamieściło link do swojej strony internetowej zaraz po tweecie Powersa. Gospodarz programu, Geoff Keighley, zareagował mrugającym emoji. Strona tegorocznego Summer Game Fest została uruchomiona w styczniu, prawie w tym samym czasie, w którym ESA odwołała wydarzenie E3 2022 z tradycyjnym udziałem uczestników.

Choć Brak E3, które uznawane jest za święto graczy, to strata dla fanów wyczekujących dużych zapowiedzi i pokazów zebranych w ramach jednej imprezy, to jednak od lat wydarzenie miało coraz niższą rangę. Sony przestało w ogóle przyjeżdżać do Los Angeles, EA organizowało własny event (EA Play), a największe zapowiedzi miały własne dedykowane wydarzenia, na których nie musiały walczyć o atencję z innymi grami. Tak czy inaczej, trzymamy kciuki za powrót E3 w przyszłym roku, choć raczej nie ma co liczyć na to, że impreza powróci do dawnej świetności. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: E3 2022 całkowicie odwołane. Najważniejsze gamingowe targi odejdą w niepamięć?

 0