E3 trzeci rok z rzędu nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Wszystko za sprawą Omikrona

E3 trzeci rok z rzędu nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Wszystko za sprawą Omikrona

Electronic Entertainment Expo (E3) dołączyło do listy wydarzeń, które w tym roku zorganizowane będą tylko online ze względu na obawy dotyczące nowego wariantu Covid-19, czyli Omikron. Już drugi rok z rzędu zdecydowano się na organizację wydarzenia w całości online, a w 2020 roku zostało ono odwołane. 

The Entertainment Software Association (ESA) potwierdziło GamesBeat, że ponownie przeniosło E3 całkowicie do sieci i wkrótce ogłosi więcej szczegółów. Wydarzenie nie odbywa się w tradycyjnej formie od 2019 roku. Z powodu wybuchu pandemii Covid-19, rok 2020 był pierwszym rokiem, w którym E3 zostało odwołane w ponad 20-letniej historii imprezy. W zeszłym roku targi powróciły, ale jedynie jako wydarzenie online.

The Entertainment Software Association (ESA) potwierdziło GamesBeat, że ponownie przeniosło E3 całkowicie do sieci i wkrótce ogłosi więcej szczegółów.

Jednak źródła IGN twierdzą, że nawet cyfrowe wydarzenie nie zostało ustalone w tym roku i ESA mogła zrezygnować z fizycznej formy targów już w zeszłym roku. Zwykle ESA natychmiast po zakończeniu E3 podsumowuje ostatnią edycję wydarzenia i podaje jego datę w kolejnym roku, ale minęło pół roku od E3 2021 i nie mamy żadnych konkretnych dat na 2022. Przyszłość samego wydarzenia może więc stać pod znakiem zapytania.

Strona internetowa 2022 Summer Game Fest – podobne wydarzenie online, które prezentuje nadchodzące gry wideo – została uruchomiona mniej więcej w tym samym czasie, w którym organizatorzy ogłosili zmianę na E3 2022. Jego harmonogram również nie został jeszcze ogłoszony.

Kolejnym wydarzeniem, które w tym roku przenosi się do sieci dzięki Omicronowi, jest Sundance Film Festival, rozpoczynające się 20 stycznia. Początkowo organizatorzy planowali wydarzenie hybrydowe. Game Developers Conference 2022, które odbywa w marcu, nadal będzie odbywać się w tradycyjnej, fizycznej formie, ale wymaga od uczestników certyfikatu szczepienia. W zeszłym roku GDC odbywało się tylko wirtualne.

Z technicznego punktu widzenia targi Consumer Electronics Show, które odbywają się w tym tygodniu, były zorganizowane w formie fizycznej, ale Omicron spowodował, że w ostatniej chwili z osobistego uczestnictwa zrezygnowało wiele dużych firm, w tym Panasonic, IBM, BMW, AMD, Microsoft, Intel i inni. Wydarzenie dodatkowo zakończyło się dzień wcześniej.

Zobacz także:

  •  
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: E3 trzeci rok z rzędu nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Wszystko za sprawą Omikrona

 0