EA podobno podjęło decyzję o zmianie nazwy serii FIFA. Nowa odsłona nazywać ma się...

EA podobno podjęło decyzję o zmianie nazwy serii FIFA. Nowa odsłona nazywać ma się...

Relacje między EA a FIFA pogorszyły się w ostatnich miesiącach, a raporty jeszcze z końca ubiegłego roku sugerują, że „Elektronicy” mogą w rzeczywistości utracić licencję federacji piłkarskiej, ponieważ obie strony nie są w stanie rozstrzygnąć sporu dotyczącego opłat licencyjnych. Wygląda na to, że obie strony nie doszły do porozumienia, a EA już zdecydowało się na nową nazwę serii piłkarskiej.

Według znawcy branży, Jeffa Grubba, EA i FIFA (nie)oficjalnie nie współpracują już przy przyszłych tytułach piłkarskich FIFA. Zamiast tego obie idą własnymi drogami, a FIFA ma tworzyć własną grę piłkarską niezależnie od EA. Oczywiście, FIFA to jedna z najlepiej sprzedających się serii w portfolio EA, więc firma nie zamierza rezygnować z kolejnych odsłon tego piłkarskiego tasiemca. Zamiast tego, wydawca zmienić ma nazwę swojej marki na EA Sports FC. Nie wiemy, jak to wpłynie na zawartość gier i dostępność oficjalnych nazw w grze. 

FIFA żąda od EA większych pieniędzy za licencję. To może być powód zmiany nazwy serii piłkarskiej.

FIFA żąda od EA większych pieniędzy za licencję. To może być powód zmiany nazwy serii piłkarskiej

Warto wyjaśnić, że od czasu wydania pierwszej gry w 1993 roku, coroczne tytuły sportowe FIFA były publikowane w ramach EA Sports. Było to intratne zarówno dla EA, jak i organizacji FIFA, ponieważ tytuły piłkarskie konsekwentnie plasują się na szczycie corocznej listy bestsellerów. W międzyczasie FIFA otrzymywało opłatę licencyjną co 4 lata – po prostu za pozwolenie EA na używanie nazwy marki. Opłata ta, według The New York Times, została podwojona z 500 milionów dolarów do 1 miliarda dolarów, co wywołało spór, który ostatecznie zakończyć ma się zakończeniem współpracy. Jak wspomniano, gry FIFA konsekwentnie znajdują się na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier każdego roku. Ciekawe, jak zmiana nazwy przełoży się na sprzedaż i czy w przypadku dużo słabszych wyników EA zdecyduje się zapłacić w kolejnym roku wyższą opłatę licencyjną?

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o całej sprawie i czy nazwa FIFA robi Wam różnicę, czy też równie chętnie sięgnięcie po EA Sports FC 23?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA podobno podjęło decyzję o zmianie nazwy serii FIFA. Nowa odsłona nazywać ma się...

 0