EA szykować ma również grę singleplayer o Iron Manie

EA szykować ma również grę singleplayer o Iron Manie

Zdaje się, że szykuje się nam prawdziwy zalew gier z uniwersum Marvela i aż dziw bierze, że deweloperzy dotychczas raczej niezbyt często sięgali po tę niezwykle popularną tematykę. Najnowsze przecieki wspominają o kolejnej grze od EA, tym razem z Iron Manem w roli głównej. 

Iron Man stał się jedną z najpopularniejszych postaci Marvela, dzięki roli Roberta Downeya Juniora w ramach Marvel Cinematic Universe. Jednak jeśli chodzi o gry, postać ta dotychczas nie miała za wiele szczęścia i co prawda jakiś czas temu pojawił się tytuł ekskluzywny dla PlayStation VR stworzony przez Camouflaj, a mogliśmy się też w niego wcielić w Marvel's Avengers od Crystal Dynamics (zawita też do Marvel's Midnight Suns od Firaxis Games), ale to raczej niewiele jak na tak popularnego superbohatera. 

Iron Man stał się jedną z najpopularniejszych postaci Marvela, dzięki roli Roberta Downeya Juniora w ramach Marvel Cinematic Universe.

Fani Tony'ego Starka mają jednak powody do zadowolenia, ponieważ dziennikarz GiantBomb, Jeff Grubb, ujawnił, że Electronic Arts, oprócz Black Panther, opracowuje kolejną grę Marvela. Inny informator Tom Henderson dodał, że rzeczywiście słyszał, że to Iron Man, chociaż nie był w stanie zebrać o wiele więcej informacji o tej produkcji.

To niewątpliwie ciekawa plotka, choć radzimy hamować entuzjazm, gdyż nie wiemy, które studio deweloperskie może być oddelegowane do Iron Mana. Black Panther jest tworzone przez zupełnie nowe studio z siedzibą w Seattle, kierowane przez Kevina Stephensa, który wcześniej pracował jako wiceprezes studia Monolith Productions (Śródziemie: Cień Mordoru/Cień wojny). 

Patrząc na obecny skład EA, Motive Studios jest zajęte remakiem Dead Space, który ma się pojawić 27 stycznia 2023 roku; Respawn Entertainment pracuje nad Star Wars: Jedi Survivor (zadebiutuje w przyszłym roku, być może na początku marca), pierwszoosobową strzelanką w świecie Gwiezdnych Wojen, reżyserowaną przez oryginalnego weterana Battlefront, Petera Hirschmanna oraz strategią Star Wars stworzoną wspólnie z Bit Reactor. Inne studio z siedzibą w Seattle, kierowane przez współtwórcę Halo, Marcusa Lehto, podobno pracuje nad grą singleplayer Battlefield; Codemasters, DICE, Criterion i BioWare również są zajęci swoimi projektami, chociaż mechanika latania tego ostatniego zaimplementowana w skasowanym już Anthem może być łatwa do zaimplementowania w Iron Manie.

Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji na temat tego najnowszego projektu w uniwersum Marvela. Ten dołączy zapewne do Spider-Mana 2, Wolverine'a i Midnight Suns, które zostały już oficjalnie zapowiedziane, a przecieki wspominają również o przywoływanym tu już Black Panther. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA szykować ma również grę singleplayer o Iron Manie

 0