Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - EA i BioWare nie mają nic wspólnego z grą

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - EA i BioWare nie mają nic wspólnego z grą

Okazuje się, że "Elektronicy" nie mają nic wspólnego z powstającym Star Wars: Knights of the Old Republic Remake. BioWare także.

Jak wiadomo, Electronic Arts od jakiegoś czasu nie ma już monopolu na gry wideo w uniwersum "Star Wars". Disney i LucasFilm podjęły współpracę m.in. z Ubisoftem, którzy tworzy własną produkcję open world z akcją osadzoną w świecie "Gwiezdnych wojen", a teraz okazuje się, że ogłoszony niedawno Star Wars: Knights of the Old Republic Remake także powstaje bez udziału "Elektroników". W pracach nad grą nie bierze udziału także BioWare, czyli studio, które opracowało oryginał. Projekt realizują wyłącznie Aspyr (producent) oraz LucasFilm (który m.in. nadzoruje zgodność historii z obowiązującym kanonem).

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake to wspólne dziecko Aspyr oraz LucasFilm. Ani Electronic Arts (twórcy ostatnich gier w uniwersum "Star Wars"), ani BioWare (autorzy oryginalnego KotOR-a) nie biorą udziału w projekcie.

Gdy podczas PS5 PlayStation Showcase 2021 ogłoszono Star Wars: Knights of the Republic Remake, gracze zaczęli się zastanawiać, kto tak naprawdę za niego odpowiada. Na Twitterze padły pytania do Electronic Arts i BioWare. Pierwsza firma odpowiedziała wymijająco, nie pisząc ani słowem o nowej wersji KotOR-a, a druga odparła, że nie może się doczekać, aż zagra w remake od Aspyr, zaś sama koncentruje się na rozwoju MMO Star Wars: The Old Republic.

Oto, co napisało Electronic Arts:

A oto, jak odpowiedziało BioWare:

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake powstaje jako exclusive na PlayStation 5 oraz PC, co może sugerować prawdziwie next-genową oprawę graficzną. Autorzy nie zdradzają zbyt wiele, ale zapowiadają, że wyraźnie przebudowują oryginał nie tylko w warstwie wizualnej, ale także gameplayowej. Nie wiadomo, kiedy gra wyleci z nadprzestrzeni, ale dojdzie do tego najwcześniej w przyszłym roku, i to raczej pod koniec niż w pierwszej jego części. 

 PS5 PlayStation Showcase 2021 - podsumowanie prezentacji. To było coś

Aspyr (pełna nazwa firmy to Aspyr Media) to producent i wydawca, który w przeszłości maczał palce m.in. w konwersji Star Wars: Knights of the Old Republic na smartfony i tablety. Amerykańskiemu przedsiębiorstwu zawdzięczamy także porty innych starszych gier w świecie "Star Wars", a mianowicie Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy oraz Star Wars Episode I: Racer oraz Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords. Aspyr jest także wydawcą dwóch polskich gier - Layers of Fear oraz Observer.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - EA i BioWare nie mają nic wspólnego z grą

 0