Elon Musk uważa, że opłaty za Apple App Store to opodatkowanie internetu

Elon Musk uważa, że opłaty za Apple App Store to opodatkowanie internetu

Elon Musk nie próżnował w miniony weekend, gdyż najpierw zaprzeczył pojawiającym się plotkom, jakoby w przeszłości mógł zostać dyrektorem generalnym Apple, a następnie opowiedział się po stronie Epic Games w konflikcie z gigantem z Cupertino. 

W odpowiedzi na plotkę sugerującą, że zażądał stanowiska CEO Apple w ramach oferty przejęcia, szef Tesli kategorycznie zaprzeczył, że kiedykolwiek rozmawiał z Timem Cookiem (dyrektor generalny Apple). Co więcej, Musk wyraził na Twitterze swoje poparcie dla walki Epic Games z polityką producenta iPhone'ów w ramach jego sklepu z aplikacjami (App Store). „Opłaty za sklep z aplikacjami Apple są de facto globalnym podatkiem od Internetu” – powiedział, dodając „Epic ma rację”.

Elon Musk jasno opowiedział się po stronie Epic Games w konflikcie z Apple. 

Epic jest obecnie uwikłany w prawną batalię z Apple, argumentując, że zasady App Store, które pozwalają Apple na pobieranie 30-procentowej prowizji od wielu transakcji w App Store, są niesprawiedliwe i antykonkurencyjne. Dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, który jest zdecydowanym przeciwnikiem Apple, o czym niejednokrotnie dawał znać na Twitterze, nie mógł więc przegapić okazji do wykorzystania popularności Elona Muska (ten posiada na Twitterze przeszło 58,7 miliona obserwujących) i opublikował swój najnowszy post przeciwko gigantowi z Cupertino zaledwie 25 minut po wpisie szefa SpaceX.

„W przyszłości wszystkie towary fizyczne będą obecne w formie cyfrowej, a Apple będzie opodatkowywać i utrzymywać światowy handel” – powiedział Sweeney. "Apple musi zostać zatrzymane" - dodał. Apple nie odpowiedziało na prośbę o komentarz w tej sprawie. 

Konflikt między Apple i Epic Games zaostrza się; gigant z Cupertino rzuca nowe oskarżenia

Epic walczył z Apple w sądzie przez większą część maja i chociaż wciąż czekamy na werdykt w sprawie, sam proces ujawnił wiele interesujących informacji. Firma Epic złożyła również pozew antymonopolowy przeciwko zasadom Google dotyczącym Sklepu Play, chociaż sprawa toczy się wolniej. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zakończą się te sprawy, gdyż werdykty korzystne dla Epic mogą w bardzo dużym stopniu odmienić rynek aplikacji mobilnych.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk uważa, że opłaty za Apple App Store to opodatkowanie internetu

 0