Facebook i Instagram aktualizują funkcje związane z NFT

Facebook i Instagram aktualizują funkcje związane z NFT

Meta wprowadziła aktualizację funkcji związanych z NFT w serwisach społecznościowych Facebook i Instagram. Firma najwyraźniej nadal wierzy w niewymienny token, który ostatnio zanotował ogromny spadek wartości.

Meta poinformowała o aktualizacji funkcji NFT na Facebooku oraz Instagramie. Ekipa Marka Zuckeberga umożliwia użytkownikom (na razie ze Stanów Zjednoczonych) dzielenie się cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi w formie niewymiennego tokena znajomymi lub obserwującymi. Narzędzie będzie docelowo dostępne w ponad 100 innych krajach. Opcja początkowo ograniczona do wybranych odbiorców działa poprzez połączenie portfela kryptowalutowego z naszym profilem, po czym pozwala utworzyć post zawierający NFT. Według wpisu na blogu Meta, udostępnianie cyfrowego przedmiotu kolekcjonerskiego powoduje "automatyczne tagowanie twórcy i kolekcjonera".

Użytkownicy Facebooka i Instagrama mogą łączyć portfele NFT i udostępniać je znajomym albo obserwującym.

NFT

Należy przejść do sekcji Ustawienia -> Kolekcje cyfrowe, by sprawdzić ile portfeli jest aktualnie obsługiwanych. Na liście znajdziemy m.in. Coinbase, MetaMask i Dapper. Połączenie portfela z wybranym serwisem społecznościowym firmy Meta jest koniecznie, jeżeli chcemy prezentować swoje niewymienne tokeny społeczności. Według Bloomberga handel NFT gwałtownie spadł w 2022 roku, a w szczególności na początku mijającego tygodnia. Dotyczy to zarówno liczby sprzedawanych przedmiotów jak i ich wartości.

W styczniu bieżącego roku obrót tym tokenem wyniósł 17,2 mld dolarów, natomiast we wrześniu obrót oscylował na poziomie zaledwie 466,9 mln USD. Wyniki NFT spadły aż o 97%. To ogromna strata i ciężko ocenić czy niewymienny token zdoła ją odrobić i odbić się od dna. Uważacie, iż NFT może wrócić i ponownie namieszać w branży gier, tak jak to miało miejsce jakiś czas temu czy może bezpowrotnie odchodzi on do lamusa?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook i Instagram aktualizują funkcje związane z NFT

 0