Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

Fera 5 ARGB wraz z wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB to nowa wersja opracowanego we współpracy z Synergy Cooling powietrznego układu chłodzenia procesora, wyposażona w system dwuelementowego adresowalnego podświetlenia ARGB: świecący top i wentylator.

Podstawą jest układ chłodzenia z asymetrycznym radiatorem o gęsto upakowanych finach i zoptymalizowaną podstawą z czterema rurkami cieplnymi. Wyróżnikiem Fery 5 w wersji ARGB są: wentylator Fluctus 120 PWM ARGB o takich samych parametrach akustycznych oraz wydajnościowych, ale z podświetleniem z możliwością jego dostosowania, jak i delikatna iluminacja topu radiatora. Cały zestaw objęto 6-letnią gwarancją producenta. Wyposażona w system adresowalnego podświetlania Fera 5 ARGB reprezentuje nową generację systemów chłodzenia procesorów marki SilentiumPC. Elementami wyróżniającymi są przede wszystkim wentylatory Fluctus 120 PWM (ARGB) z charakterystycznymi łopatkami o ząbkowanych krawędziach. Gwarantują one wysokie ciśnienie statyczne, konieczne do zapewnienia dużego przepływu powietrza przy zastosowaniu gęstego radiatora Fery 5. Adresowalne podświetlenie LED Fery 5 ARGB - top jak i wentylator - umożliwia w pełni indywidualne dostosowanie efektów, kolorów i stylu do oczekiwań użytkownika.

Fera 5 ARGB wraz z wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB to nowa wersja opracowanego we współpracy z Synergy Cooling powietrznego układu chłodzenia procesora, wyposażona w system dwuelementowego adresowalnego podświetlenia ARGB.

Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

Sterować można aspektami wizualnymi odrębnie dla każdego z zainstalowanych LED-ów nie tylko w wentylatorze Fluctus 120 PWM ARGB, ale także w podświetlonym topie. Użytkownik może wybrać jeden z wielu efektów iluminacji, jak i niemalże dowolny z palety 16 milionów kolorów występujących w różnych kombinacjach: od mieniącej się tęczy, przez stałe oświetlenie na konkretny kolor, tryby powolnej, stopniowej zmiany barwy czy też spokojnego oddychania, aż po efektowną falę. Sterować adresowalnym podświetleniem LED Fery 5 ARGB da się na trzy sposoby: bezpośrednio przez dołączony kontroler Nano-Reset ARGB, podłączając do kompatybilnej płyty głównej, jak również synchronizując z zaawansowanym kontrolerem w wybranych obudowach SilentiumPC wyposażonych w kontroler Aurora Sync Evo PWM ARGB.

Dołączony manualny kontroler Nano-Reset ARGB umożliwia wykorzystanie wszystkich walorów wizualnych coolera Fera 5 ARGB także wtedy, gdy użytkownik nie posiada kompatybilnej płyty głównej czy obudowy wyposażonej w kontroler. Dzięki rozdzielaczom sygnału ARGB zestaw chłodzenia można podłączyć do jednego złącza ARGB, a także zsynchronizować z wieloma innymi produktami SilentiumPC: np. paskami LED Aurora Stripes ARGB, wentylatorami ARGB (np. Stella HP lub Corona HP ARGB) czy obudowami Astrum, Armis, Regnum, Signum, Ventum z oznaczeniem ARGB. Użytkownik może też podpiąć podświetlenie wentylatora i topu osobno do dwóch złącz w płycie głównej, co pozwoli na ich niezależne konfigurowanie. System podświetlenia może być zsynchronizowany z kompatybilną płytą główną wyposażoną w 3-pinowe złącze ARGB (z wtyczką w systemie 2+1).

Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

Mowa o następujących rozwiązaniach: ASRock Polychrome Sync, Asus Aura Sync oraz MSI Mystic Light. Gigabyte RGB Fusion 2.0 (wyłącznie w systemie 2+1 z jednym pustym wyprowadzeniem pomiędzy pinami) na większości płyt głównych tego producenta jest obsługiwany, w pozostałych przypadkach wymaga użycia przejściówki. Fundamentem Fery 5 ARGB pozostaje gęsto upakowany, aluminiowy i asymetryczny radiator wsparty na czterech miedzianych rurkach cieplnych, które bezpośrednio stykają się z procesorem ("direct touch”) - to ta sama konstrukcja, co w przypadku niepodświetlonej Fery 5. Zapewnia to szybki odbiór energii cieplnej i transfer do właściwego radiatora, który składa się z 56 finów ze specjalnie wyprofilowanymi krawędziami natarcia. Radiator Fery 5 ARGB jest asymetryczny, a to oznacza, że został on zoptymalizowany pod kątem jednokierunkowego przepływu powietrza.

Dla użytkownika przekłada się to niższą temperaturę procesora, a także wyższą kulturę działania (niższe ciśnienie akustyczne). Dzięki niewielkim wymiarom (tylko 155 mm) Fera 5 ARGB mieści się w zdecydowanej większości popularnych obudów komputerowych. Dodatkowo jej radiator z wentylatorem nie nachodzą na moduły pamięci operacyjnej (RAM), które mogą być dowolnie wysokie. Fera 5 ARGB oferowana jest z wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB. Charakterystyczne łopatki o ząbkowanych krawędziach zapewniają wysokie ciśnienie statyczne (dopasowane do tak gęstego radiatora), bardzo duży przepływ powietrza i świetną kulturę działania (postrzegana psychoakustyczna głośność). Fluctus 120 PWM ARGB wyposażony jest w wytrzymałe łożysko FDB (MTBF 100 000 h), z kolei w jego rogach znajdują się gumowe elementy antywibracyjne. Podobnie jak top coolera, wentylatory Fluctus 120 PWM ARGB są wyposażone w diody, którymi sterować można w ten sam sposób.

Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

Szeroki zakres użytecznych obrotów wentylatorów – od 300 (±100) obr./min do 1800 (±10%) obr./min – umożliwia dopasowanie parametrów działania Fery 5 do własnych potrzeb. Możliwe jest nawet czasowe wyłączanie wentylatorów Fluctus PWM („fan stop”) w celu uzyskania pasywnego działania komputera podczas niskiego obciążenia. Wraz systemem chłodzenia SilentiumPC Fera 5 ARGB dostarczana jest pasta termoprzewodząca Pactum PT-3 w ilości wystarczającej do kilkukrotnego smarowania. Zestaw akcesoriów umożliwia montaż maksymalnie dwóch wentylatorow. Chłodzenie Fera 5 ARGB kompatybilne jest ze wszystkimi popularnymi obecnie podstawkami procesorów. Dla jednostek AMD: AM4, AM3(+), AM2(+), FM2(+) oraz FM1. Kompatybilne gniazda Intela: LGA 1200, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 2066, LGA 2011-3 (square ILM), LGA 2011 (square ILM), LGA 775, LGA 1366. Przewidywana cena detaliczna systemu chłodzenia Fera 5 ARGB to 159 zł.

Specyfikacja techniczna Fera 5 ARGB:

 • Wymiary: 155×127×77 mm
 • Waga: 600 g
 • Współczynnik TDP: 220 W
 • Typ: wieża
 • Ciepłowody: 4
 • Wentylator w zestawie: 1 × Fluctus 120 PWM ARGB
 • Wentylatory (maks.): 2
 • Prędkość obrotowa wentylatora: 300 (±100) – 1800 (±10%) obr./min.
 • Łożysko: FDB
 • Żywotność: 100 000 h
 • Wtyczka wentylatora: 4-pin PWM (męska i żeńska)
 • Napięcie (wentylator): 12 V
 • Natężenie (wentylator): 0,30 A
 • Wtyczka LED: 3-pin (w systemie 2+1, męska i żeńska)
 • Napięcie (LED): 5 V
 • Natężenie (LED): 0,55 A

Kompatybilność z procesorami Intel:

 • LGA 1200 / 1151 / 1150 / 1155 / 1156
 • LGA 2066 / 2011-3 (square ILM) / 2011 (square ILM)
 • LGA 1366 / 775

Kompatybilność z procesorami AMD:

 • AM4
 • AM3(+) / AM2 (+) / FM2(+) / FM1

Gwarancja: 72 m

Zestaw zawiera:

 • asymetryczny radiator Fera 5 z topem ARGB
 • podświetlony wentylator Fluctus 120 PWM ARGB
 • pasta termoprzewodząca Pactum PT-3 1,5 g
 • kontroler Nano-Reset ARGB
 • akcesoria montażowe

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fera 5 ARGB z adresowalnym podświetleniem LED i wentylatorem Fluctus 120 PWM ARGB

 0