FIFA 22 jednak z nowym komentatorem. Dariusz Szpakowski żegna się z serią!

FIFA 22 jednak z nowym komentatorem. Dariusz Szpakowski żegna się z serią!

Potwierdziły się plotki, które obiegły internet już jakiś czas temu. Dariusz Szpakowski kończy współpracę z EA Sports. Na stanowisku komentatora w serii FIFA zastąpi go Tomasz Smokowski.

W połowie lipca pisaliśmy o doniesieniach kanału Kartomania na YouTubie, według których Smokowski miał zastąpić Szpakowskiego w roli głównego komentatora już w nadchodzącej FIF-ie 22. Na dwa tygodnie przed premierą okazuje się, że autorzy tych doniesień mieli rację. EA Sports ogłosiło oficjalnie, że zakończyło współpracę z popularnym "Szpakiem", a na jego miejsce zatrudniło "Smoka". Jak brzmi nowy komentator w akcji, możecie przekonać się, oglądając poniższy materiał wideo.

FIFA 22 dla polskich graczy oznacza niemałą rewolucję. Po piętnastu latach Dariusz Szpakowski pożegnał się z rolą komentatora. Za mikrofonem zastąpił go Tomasz Smokowski.

To rewolucyjna zmiana. Szpakowski był głównym komentatorem w serii FIFA od piętnastu lat. Początkowo towarzyszył mu Włodzimierz Szaranowicz, ale parę sezonów temu mogliśmy go usłyszeć w duecie z Jackiem Laskowskim. "Razem z ogłoszeniem nowego komentatora, po ponad 15 latach współpracy EA SPORTS dziękuje za współpracę Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator zasłynął wśród graczy oraz twórców gry jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i prawdziwej pasji do piłki nożnej" - czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, można się spodziewać, że w najbliższej FIF-ie usłyszymy duet Smokowski-Laskowski.

Tomasz Smokowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce. Przez dwadzieścia dwa lata komentował mecze w stacji Canal+ i prowadził wspólnie z Andrzejem Twarowskim program "Liga+ Extra". Obecnie współtworzy Kanał Sportowy na YouTubie. Wciąż można go usłyszeć w stacji Canal+, oglądając transmisje meczów ligi francuskiej. Jak wypadł w FIF-ie 22, przekonamy się już 1 października, kiedy to gra trafi na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switcha.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 jednak z nowym komentatorem. Dariusz Szpakowski żegna się z serią!

 0