Game Boy Advance z grami z Mega Drive, PlayStation i SNES? Takiej modyfikacji jeszcze nie było

Game Boy Advance z grami z Mega Drive, PlayStation i SNES? Takiej modyfikacji jeszcze nie było

Game Boy Advance od Nintendo zawsze był podatny na wprowadzanie modyfikacji, ale możliwość uruchamiania gier z Mega Drive, PlayStation i SNES to coś całkowicie nowego.

Rodrigo Alfonso to YouTuber i jednocześnie autor modyfikacji, która pozwala uruchamiać na konsolce Game Boy Advance gry z innych systemów. Game Boy Advance był jedną z bardziej podatnych na modowanie konsol przenośnych w historii, a oprócz wymiennych głośników, wyświetlaczy i obudów, dostępnych było wiele niestandardowych komponentów. Przerobienie Gabe Boya, tak by móc uruchamiać konsole ze SNES i PlayStation, to jednak coś zupełnie nowego.

Modyfikacja konsoli Game Boy Advance pozwala na uruchamianie gier z SNES, Mega Drive i PlayStation. Wszystko w kompaktowej i dobrze działającej formie.

 

Alfonso zmodyfikował swoją 20-letnią 16-bitową konsolę i przerobił na 32-bitową dzięki mocno zmodyfikowanej nakładce, którą podłącza się do urządzenia. Konsola niemal w całości jest w oryginalnym stanie, a główną modyfikacją jest tutaj obudowa zawierająca Raspberry Pi 3 z RetroPie i podłączana do GBA. Gry renderowane się w maksymalnej rozdzielczości 240x160, ale użytkownicy mogą zmniejszyć ją do 120x80, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę.

Alfonso opublikował demo, na którym prezentuje działanie gier takich jak Crash Bandicoot: Warped i Spyro: Year of the Dragon z PlayStation ; Battletoads i Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars ze SNES oraz Snow Bros. Drugi materiał prezentuje skrócony proces budowy oraz podstawowe wyjaśnienia modyfikacji. Zainteresowane dalszymi szczegółami osoby mogą udać się na GitHub, gdzie Alonso wyjaśnia wszystkie aspekty techniczne.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Game Boy Advance z grami z Mega Drive, PlayStation i SNES? Takiej modyfikacji jeszcze nie było

 0