Gigabyte prezentuje laptopy Aero 16 i Aorus 17. Ekran jak marzenie

Gigabyte prezentuje laptopy Aero 16 i Aorus 17. Ekran jak marzenie

Coraz więcej laptopów z najnowszymi procesorami Intel Alder Lake wchodzi na rynek. Dziś Gigabyte zaprezentował możliwości i specyfikację laptopów Aero 16 i Aorus 17. Co potrafią?

Na początku bieżącego roku (na CES 2022) najwięksi producenci zapowiedzieli rychłe nadejście urządzeń wyposażonych w najnowsze, 12. generacji procesory Intel Alder Lake. Tak też się stało, ponieważ dziś zakupić możemy naprawdę przyzwoitego i wydajnego laptopa, nawet z Core i9-12900H. Gigabyte nie siedzi z założonymi rękoma i sam wprowadził do oferty równie dobrze wyposażone urządzenia - w tym opisywane tu Aero 16 i Aorus 17. Czym się zatem charakteryzują?

Gigabyte Aero 16 - technologia na pomoc kreatywności z ekranem AMOLED

Zacznijmy może od Aero 16. Laptop, jak już zresztą wspomnieliśmy, wyposażony został w procesor 12. generacji Intel Core H, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 30 oraz system chłodzenia Windforce Infinity i jest skierowany do ludzi zajmujących się profesjonalną obróbką zdjęć, filmów i grafiką 3D. W najmocniejszej wersji znajdziemy Core i9-12900HK oraz GeForce RTX 3080 Ti w wersji laptopowej z 16 GB VRAM. Procesor współpracuje bezpośrednio z pamięcią DDR5-4800 w dwóch slotach z maksymalną dostępną pojemnością ogólną na poziomie 64 GB. Oprócz tego na pokładzie znalazło się miejsce dla 16-calowego ekranu AMOLED Samsunga o rozdzielczości 4K+ (3840 x 2400) i odświeżaniu 60 Hz w formacie 16:10 z kalibracją X-Rite, dwóch slotów na dysk SSD M.2 PCIe 4.0 i rozbudowanej, nowoczesnej łączności. Dzięki AMOLED, producent uzyskał na laptopa certyfikat Display HDR True Black 500 i twierdzi, że zastosowana matryca w 100% pokrywa szeroki gamut kolorów DCI-P3.

Gigabyte Aero 16

W Aero 16 znajdziemy dwa wyjścia Thundebolt 4 (jedno z DP i 100W) oraz jedno USB 3.2 Gen. 2 typu C z DP. Nie zabrakło oczywiście Bluetooth w wersji 5.2 ani najnowszego Wi-Fi 6E Gig+. Trzeba stwierdzić, że na papierze specyfikacja prezentuje się naprawdę dobrze. Sam system chłodzenia, czyli Windforce Infinity zawiera w sobie 5 ciepłowodów oraz dwa wydajne wentylatory i według producenta, z powodzeniem radzi sobie z TDP na poziomie 125 W (45 W dla procesora i 80 W dla karty graficznej). Oprócz tego w laptopie znajdziemy system AI Boost, który nie tylko ma za zadanie zmieniać profile wydajności, ale również dostosowywać jasność ekranu i przekierowywać moc do komponentów, które tego najbardziej potrzebują w danej chwili.

Wszystkie komponenty, wraz z baterią o pojemności 99 Wh, schowane zostały w obudowie wykonanej z aluminium lotniczego przy pomocy obrabiarek CNC. Wspiera Windows Hello, wielodotykowość dla touchpada, dźwięk DTS:X Ultra i posiada wyspową klawiaturę z anti-ghostingiem i podświetleniem białego koloru. Swoją drogą, jeśli zdecydujecie się na ten właśnie model, Gigabyte wręczy Wam 30-dniową subskrypcję dla Xbox Game Pass Ultimate (jeśli kupicie sprzęt do 30/09/2022) oraz 3-miesięczną subskrypcję oprogramowania Adobe Creative Cloud o łącznej wartości 238$ (do 31/12/2022).

Gigabyte Aero 16

Gigabyte Aorus 17 XE - prawdziwie gamingowa bestia

Wcześniej opisywany laptop przeznaczony był przede wszystkim do tworzenia różnego rodzaju contentu i choć AMOLED może kusić, większość graczy chciałaby zobaczyć w swoim laptopie wyższą od 60 Hz częstotliwość odświeżania ekranu. Takową znajdziemy we flagowym przedstawicielu, czyli Aorus 17 XE. Ten wyposażony został w ekran IPS o przekątnej 17,3", rozdzielczości Full HD i częstotliwości odświeżania aż 360 Hz. Taką wydajność zagwarantują oczywiście tylko najwydajniejsze podzespoły, choć w tym wypadku do dyspozycji nie otrzymamy typowo flagowych przedstawicieli swoich rodzin. Sprzęt wyposażony został bowiem w procesor Intel Core i7-12700H, pamięć RAM DDR4-3200 2x 8 GB i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti z 8 GB pamięci wideo.

Gigabyte Aorus 17

Laptop na swoim pokładzie ma dwa, 2,5-watowe głośniki z DTS:X Ultra, dwa sloty na dysk SSD M.2 PCIe 4.0, klawiaturę wyspową z indywidualnym podświetleniem RGB Fusion oraz pakiet nowoczesnych złączy, w których skład wchodzą 2x USB 3.2 Gen. 1 (typu A), Thunderbolt 4 (typu C), HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 oraz LAN RJ45. Za łączność natomiast odpowiada moduł Wi-Fi 6E (ax) i Bluetooth 5.2. Całość zasila bateria o pojemności 99 Wh, a za chłodzenie odpowiada system Windforce Infinity (4 rurki cieplne i dwa wentylatory). Tak, jak w przypadku Aero 16, Aorus 17 XE wspiera technologię AI Boost bazującą na serwerach Microsoft Azure, Windows Hello i tak, jak wcześniej, do laptopa (do 30/09/2022) Gigabyte dorzuca miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate.

Trzeba przyznać, że oba laptopy prezentują się naprawdę dobrze, choć do mnie bardziej przemawia OLED z DisplayHDR True Black 500. Niestety nie znamy oficjalnych cen za omawiane konfiguracje, ale jedno jest pewne - tanio nie będzie. A Wy co sądzicie o najnowszych lapkach Gigabyte? Podobają się? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte prezentuje laptopy Aero 16 i Aorus 17. Ekran jak marzenie

 0