God of War: Ragnarok - twórcy wyjaśniają dlaczego Thor jest gruby i nie wygląda jak ten z filmów

God of War: Ragnarok - twórcy wyjaśniają dlaczego Thor jest gruby i nie wygląda jak ten z filmów

Zwiastun God of War: Ragnarok zaprezentował Thora, który jednak wyglądem nie przypomina wersji znanej z filmów Marvela. Niektórzy gracze skrytykowali wizerunek tej postaci, natomiast teraz twórcy tłumaczą powody stojące za wykreowaniem takiego, a nie innego Thora.

Należy przyznać, że Thor nie prezentuje się jak typowy superbohater, których znamy ze szklanego ekranu, tylko posiada zaniedbaną fryzurę i niemały brzuch. Eric Williams, reżyser God of War: Ragnarok oraz Cory Barlog, dyrektor kreatywny projektu w wywiadzie dla Game Informer odnieśli się do krytyki fanów. Przyznali, że interpretacja postaci Thora przez Marvela to jedno i jest ciekawa, ale autorzy w tym przypadku woleli zagłębić się w mitologię, z której wywodzi się jeden z głównych bogów nordyckich. Deweloperzy chcieli, żeby Thor był po prostu dużym chłopcem, z kolei z boskością związana jest też odpowiednia prezencja i nie potrzeba do tego umięśnionego ciała.

Zdaniem twórców nowego God of War interpretacja postaci Thora przez Marvela to jedno i jest ciekawa, ale autorzy w tym przypadku woleli zagłębić się w mitologię, z której wywodzi się jeden z głównych bogów nordyckich.

Zdaniem Erica Williamsa postawne osoby są widoczne od razu, nie zawsze z powodu mięśni, a w tym przypadku to boska ściana dlatego wygląd pozostaje tak ważny. Cory Barlog dodaje, że nie trzeba posiadać idealnie wyrzeźbionej figury, by siać strach i pokazywać swą potęgę. Ponadto opracowując Thora projektanci God of War: Ragnarok chcieli, aby był on dużym, niedojrzałym człowiekiem przypominającym dziecko, który posiadając potężną moc może robić co chce, bez pracowania nad umiejętnościami. Thor mający ewidentny przerost mięśnia piwnego to nie jedyny bohater produkcji, który oberwał od graczy.

Kolejną jest Angrboda, nordycka gigantka i żona Lokiego. Społeczność neguje decyzję Santa Monica, które przedstawia ją jako kobietę o czarnym kolorze skóry. Nie należy jednak zapominać, że God of War adaptuje oraz podchodzi do mitologii z dużym dystansem. Przecież Kratos główny bohater serii wywodzący się z greckiej mitologii trafia do innego świata rodem z nordyckich mitów. Dodatkowo w Helheim - świecie z nordyckiej mitologii - spotyka Zeusa.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War: Ragnarok - twórcy wyjaśniają dlaczego Thor jest gruby i nie wygląda jak ten z filmów

 0