GOG usuwa Hitman GOTY Edition z oferty po krytyce graczy

GOG usuwa Hitman GOTY Edition z oferty po krytyce graczy

Hitman Game of The Year Edition trafił na GOG-a kilka tygodni temu, jednak nie został ciepło przyjęty przez użytkowników tej platformy, którzy zalali grę IO Interactive niskimi ocenami i nie chodziło wcale o jej jakość, tylko fakt, że wymaga stałego połączenia z internetem.

Udostępnienie Hitman Game of The Year Edition było więc dla wielu osób złamaniem zasady GOG-a, który sprzedaje produkcje pozbawione zabezpieczeń DRM. Oceny w pewnym momencie wynosiły 1.4/5, a grze nie pomogła nawet 70% obniżka. Firma zadeklarowała, że w ciągu kilku tygodni znajdzie rozwiązanie i tak się też stało. Platforma podjęła ostateczny krok, usuwając Hitmana GOTY ze swojej oferty. Tytułu nie kupimy już w tym sklepie, z kolei jedynymi dostępnymi pozycjami z serii są starsze odsłony - Hitman 2: Silent Assassin, Hitman 3: Contracts, Hitman: Codename 47, Hitman: Blood Money oraz Hitman: Absolution. Te nie wymagają stałego dostępu do sieci.

GOG usunął ze swojej oferty Hitmana GOTY, który został zalany niskimi ocenami przez użytkowników platformy.

GOG jednocześnie przeprosił klientów za całą sytuację. Nie oznacza to jednak końca Hitman Game of The Year Edition na GOG-u, ponieważ polska platforma może porozumieć się z twórcami odnośnie usunięcia narzędzia zmuszającego graczy do zapewnienia tytułowi stałego połączenia z internetem. Jeśli więc IO Interactive ugnie się to istnieje opcja, że gra wróci do sklepu. Wprawdzie, by ukończyć misje singleplayer, w tym zlecenia bonusowe w Hitmanie z 2016 roku nie potrzebujemy stałego połączenia z siecią, lecz do treści przygotowanej przez społeczność, polowania na nieuchwytne cele, czy trybu eskalacji bez internetu dostępu nie uzyskamy.

Początkowa działalność GOG-a skupiała się na dystrybucji gier retro, a obecnie platforma oferuje również najnowsze pozycje. GOG wyróżnia ponadto brak zabezpieczeń DRM w sprzedawanych grach. Dlatego właśnie negatywna reakcja, jaka miała miejsce nie powinna do końca dziwić. Tymczasem w tym roku do sprzedaży trafił Hitman 3 stanowiący zwieńczenie zapoczątkowanej w 2016 roku trylogii. Trzeci epizod w wydaniu podstawowym kupimy w Epic Games Store za 249 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG usuwa Hitman GOTY Edition z oferty po krytyce graczy

 0