GOODRAM prezentuje dysk IRDM Ultimate PCIe 5.0 o prędkości odczytu do 10 GB/s

GOODRAM prezentuje dysk IRDM Ultimate PCIe 5.0 o prędkości odczytu do 10 GB/s

Podczas targów IFA 2022, polska marka GOODRAM, zaprezentowała swój najnowszy dysk M.2 o nazwie IRDM Ultimate, który pracuje pod kontrolą interfejsu PCIe 5.0 oraz protokołu NVMe. Maksymalna prędkość odczytu tego nośnika danych ma wynosić 10 GB/s. Warto jeszcze wspomnieć, że prędkości zapisu mają sięgać nawet 9500 MB/s. IRDM Ultimate PCIe 5.0 to najszybszy dysk, który pojawił się w ofercie GOODRAM.

Nowy standard PCIe 5.0 pozwoli rozwinąć skrzydła najwydajniejszym dyskom na rynku. Wielu producentów zapowiedziało już swoje rozwiązania, wykorzystujące nowe możliwości. Jak wskazuje raport Gigabyte, który ogłosił już autorskie nośniki danych AORUS PCIe 5.0 o prędkościach do 12,5 GB/s, polska firma GOODRAM również jest gotowa do ogłoszenia swojej propozycji na ten rynek. Interfejs PCIe 5.0 pozwala wydajnym dyskom na osiągnięcie prędkości odczytu sekwencyjnego nawet rzędu 14 GB/s. Podczas targów IFA 2022, rodzima marka zajmująca się pamięciami, ogłosiła swój najnowszy, a zarazem najszybszy w ofercie dysk o nazwie IRDM Ultimate PCIe 5.0. Oficjalnie urządzenie oferuje prędkość odczytu na poziomie 10000 MB/s i prędkość zapisu 9500 MB/s.

GOODRAM ogłosił w trakcie targów IFA 2022 swój najszybszy dysk M.2 o nazwie IRDM Ultimate PCIe 5.0. Urządzenie oferuje maksymalną prędkość odczytu rzędu 10 GB/s.

GOODRAM IRDM Ultimate

Źródło: GOODRAM

 

Omawiany nośnik danych od GOODRAM wykorzystuje kontroler Phison E26 i bazuje na kościach 3D TLC. Firma wspomniała także, iż dysk będzie dostępny w kilku wersjach pojemnościowych. Najmniejszy w ofercie ma być model 1 TB, największy z kolei 4 TB. Urządzenie jest jeszcze na etapie rozwoju, jednak podczas targów IFA zaprezentowano prototyp z masywnym radiatorem.

GOODRAM IRDM Ultimate

Źródło: Geeknetic

 

Dobrze, że GOODRAM na poważnie bierze kwestie związane z nagrzewaniem się dysku o takich prędkościach. Sam odpromiennik ciepła to dość stonowana konstrukcja z charakterystycznym dla serii IRDM wykończeniem. Dzięki fotografiom produktu wiemy, że jest on przytwierdzony do płytki za pomocą kilku śrub. Marka nie ujawniła niestety daty wprowadzenia dysku na rynek.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOODRAM prezentuje dysk IRDM Ultimate PCIe 5.0 o prędkości odczytu do 10 GB/s

 0