Google płaci Apple ogromne pieniądze, aby pozostać domyślną wyszukiwarką

Google płaci Apple ogromne pieniądze, aby pozostać domyślną wyszukiwarką

Google płaci Apple mnóstwo pieniędzy, aby pozostać domyślną wyszukiwarką na iPhone'ach, iPadach, komputerach Mac i innych urządzeniach giganta z Cupertino. Wydaje się jednak, że gra jest warta świeczki. 

Nie jest żadną tajemnicą, że Google płaci Apple mnóstwo pieniędzy (mówimy tu o kwotach liczonych w miliardach dolarów), aby pozostać domyślną wyszukiwarką na urządzeniach Apple. Według ostatniej informacji dla inwestorów Google może zapłacić Apple aż 15 miliardów dolarów, aby zachować swoją wyszukiwarkę jako domyślą. W rzeczywistości jest to ogromny skok w stosunku do zeszłego roku (2020), kiedy to Google zapłaciło producentowi iPhone'ów 10 miliardów dolarów.

Google zapłaci Apple aż 15 miliardów dolarów, aby zachować swoją wyszukiwarkę jako domyślą na urządzeniach giganta z Cupertino.

Apple będzie skanować zdjęcia w iPhone'ach, by chronić dzieci. Pracownicy są tym zaniepokojeni

Co ciekawe jednak dokument sugeruje, że Google samo podnosi cenę do 15 miliardów dolarów, aby upewnić się, że Microsoft go nie przebije. Biorąc pod uwagę, ile pieniędzy przeznacza na to Google, od razu widać, jak bardzo firmie zależy na tym, aby pozostać na obecnej pozycji, jeśli chodzi o wyszukiwanie na urządzeniach takich jak iPhone, iPad, Mac itp. I w sumie to trudno się dziwić takiemu podejściu, ponieważ urządzenia giganta z Cupertino sprzedają się w ogromnych nakładach, nierzadko liczonych w dziesiątkach milionów sztuk. 

Apple będzie skanować zdjęcia w iPhone'ach, by chronić dzieci. Pracownicy są tym zaniepokojeni

Raport sugeruje również, że Apple i Google mogą napotkać problemy regulacyjne dotyczące tych płatności, ale prawdopodobnie wszelkiego rodzaju dochodzenia organów regulujących te kwestie potrwają wiele lat, więc do tego czasu obie firmy mogą śmiało kontynuować swoją współpracę. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Apple ostatecznie musiało pozwolić ludziom decydować, której wyszukiwarki chcą używać jako domyślnej – Google, Microsoft, DuckDuckGo czy czegoś innego, a przynajmniej w Unii Europejskiej, która niedawno zmusiła Google do promowania alternatywnych rozwiązań firm trzecich. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google płaci Apple ogromne pieniądze, aby pozostać domyślną wyszukiwarką

 0