Gry z serii Life is Strange znów będą wydawane w odcinkach? Deck Nine odpowiada

Gry z serii Life is Strange znów będą wydawane w odcinkach? Deck Nine odpowiada

Life is Strange było początkowo wydawane w formie epizodów, a na każdy odcinek czekaliśmy po kilka miesięcy. Czy jest szansa, iż seria kiedykolwiek wróci do dawnego modelu dystrybucji? Na to pytanie odpowiedziało studio Deck Nine.

Life is Strange, który swą premierę miał w 2015 roku został podzielony na epizody, z kolei najnowszy Life is Strange: True Colors, choć stworzony w formie odcinków trafił do graczy od razu tego samego dnia. Czy istnieje ewentualność, iż deweloperzy wrócą do dawnego sposobu publikacji gier z tej serii? Deck Nine odpowiadające aktualnie za LiSa wątpi, aby kiedykolwiek doszło do takiego scenariusza i powrotu do pierwotnego modelu, którego pomysłodawcą jest Dontnod ojcowie Life is Strange. Tym bardziej iż nowe podejście przypadło do gustu graczom, którzy nie są już sfrustrowani koniecznością czekania na następne epizody.

Twórcy Life is Strange nie zamierzają wracać do wydawania gier w odcinkach. Studiu odpowiada obecny model udostępniania wszystkich epizodów od razu.

Starszy projektant narracji Philip Lawrence w rozmowie z Rock Paper Shotgun powiedział, że zespół czuje się dobrze stosując obecny model wydawania gry jako całości.  Odcinkowy model dystrybucji to przeszłość, ponieważ ekipie trudno było nadążyć za spójnymi wydaniami. Tytuły podzielone na odcinki wydawał również Telltale Games, który co ciekawe nie zrezygnuje z tego w The Wolf Among Us 2, aczkolwiek zdradzono, że wszystkie odcinki powstają jednocześnie. Mimo to ukażą się w krótkich odstępach czasu, do których przyzwyczajeni są fani oryginału.

Tymczasem trwają prace nad prequelem Life is Strange: True Colors, który zadebiutuje 21 marca 2023 roku. Steph’s Story opowie historię głównej bohaterki oraz jej koleżanki Izzie, która ma miejsce podczas trasy koncertowej. Fabuła skupi się na znanej z Life is Strange: Before the Storm (prequela pierwszej części) Steph. Za kampanię nowej produkcji odpowiada Rosiee Thor a wydaniem zajmie się firma Titan Books. Uważacie, że epizodyczność za dobry pomysł w przypadku gier czy lepiej dostać wszystko od razu bez czekania w napięciu na kolejny odcinek?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gry z serii Life is Strange znów będą wydawane w odcinkach? Deck Nine odpowiada

 0