HMD przedstawia niedrogi tablet Nokia T20. Długi czas pracy na baterii, trwała konstrukcja i opcjona

HMD przedstawia niedrogi tablet Nokia T20. Długi czas pracy na baterii, trwała konstrukcja i opcjona

Wszystko, czego można oczekiwać od telefonu Nokia, ale w formie tabletu. Tak w skrócie można określić pierwszy tablet marki Nokia od HMD (przed laty Nokia posiadała już takie urządzenia w swoim portfolio). 

Wydawać by się mogło, że androidowe tablety są w odwrocie, ale firma podaje, że dostawy tabletów w zeszłym roku wzrosły po raz pierwszy od 2014 roku, a ten rok również zaczął się dobrze w tym segmencie, co wynika w dużej mierze z wciąż trwającej pandemii. Wiele osób pracuje bowiem z domu, okupując komputery, przez co inni domownicy, w tym dzieci, potrzebują alternatywy. Dlatego też HMD zdecydowało się spróbować swoich sił z tabletem marki Nokia. T20 charakteryzować ma się długą żywotność baterii i szybkim ładowaniem, aby obsługiwać całodzienną pracę/naukę w domu, a obsługuje też rozmowy wideo, Kids Space i kontrolę rodzicielską dla najmłodszych.

Sprzęt działa pod kontrolą systemu Android 11, a jego sercem jest nietypowy i mało znany SoC Unisoc Tiger T610.

Po pierwsze, tablet jest zasilany baterią o pojemności 8200 mAh, największą w swoim segmencie. Według oficjalnych danych T20 powinien wytrzymać około 15 godzin użytkowania. Tablet może również wytrzymać około 7 godzin nieprzerwanego czatowania,  dla rozrywki w weekend może zaoferować 10 godzin nieprzerwanego oglądania filmów. Ładowanie odbywa się przez USB-C za pomocą zasilacza o mocy 15 W. Warto pamiętać, że zestaw sklepowy będzie zawierał tylko 10 W ładowarkę.

Nokia T20 ma 10,4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2000 × 1200 pikseli (15:9). Jego szczytowa jasność to 400 nitów, co powinno pozwolić na użytkowanie nawet w nasłonecznionych miejscach. Ponadto panel jest zabezpieczony hartowanym szkłem.

Sprzęt działa pod kontrolą systemu Android 11, a jego sercem jest nietypowy i mało znany SoC Unisoc Tiger T610 (12 nm) z dwoma rdzeniami Cortex-A75 (1,8 GHz) i sześcioma A55 również (1,8 GHz). Nie jest to wysokowydajna jednostka, ale energooszczędna i taki był priorytet. Do wyboru są konfiguracje z 3 GB lub 4 GB RAM i 32 GB lub 64 GB pamięci dane, a nie zabrakło też slotu na kartę pamięci microSD.

Producent obiecuje 2 lata aktualizacji systemu operacyjnego i 3 lata comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Tablet jest częścią programu Android Enterprise Recommended, a HMD rozszerza swoją działalność, sprzedając firmom narzędzia do wdrażania floty tabletów, zdalnego zarządzania nimi i bezpiecznego połączenia danych nawet w roamingu w ponad 180 krajach. Tablet wyposażony jest ponadto w głośniki stereo, dwa mikrofony oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Z przodu znajduje się aparat 5 MP do połączeń wideo (wspiera też rozpoznawanie twarzy), a z tyłu 8 MP aparat. 

Istnieją dwie wersje T20 – tylko Wi-Fi (tylko ac) i 4G. Zależy to od tego, czy potrzebujemy tabletu do domu, czy czegoś z obsługą mobilnego internetu. Tablet w Polsce wyceniono na 999 złotych za opcję z 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i WiFi lub 1099 złotych za wersję z LTE.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HMD przedstawia niedrogi tablet Nokia T20. Długi czas pracy na baterii, trwała konstrukcja i opcjona

 0