Horizon: Forbidden West - recenzje sugerują, że mamy prawdziwy przebój

Horizon: Forbidden West - recenzje sugerują, że mamy prawdziwy przebój

Premiera za cztery dni, a my już teraz przyglądamy się pierwszym recenzjom, które trafiły do sieci. Są bardzo pozytywne.

Horizon: Forbidden West to jedna z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich miesięcy. Exclusive na PlayStation od Guerilla Games miał ujrzeć światło dzienne już w ubiegłym roku, ale ostatecznie premierę przesunięto. Wygląda na to, że twórcy pożytecznie wykorzystali dodatkowy czas, który dali sobie na dokończenie projektu. Kontynuacja przygody Aloy trafi do sklepów dopiero 18 lutego, ale do sieci trafiły już recenzje serwisów branżowych. Wydźwięk jest raczej jednoznaczny - warto było czekać.

Horizon: Forbidden West na tę chwilę cieszy się średnią notą 8,9/10 w portalu Metacritic (na podstawie 92 ocen). Z recenzji wynika, że wad gra ma niewiele, a zalet - co nie miara.

"Horizon: Zero Dawn było jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji. Nie widzę żadnego powodu, dla któego Horizon: Forbidden West nie miałby być jednym z najlepszych tytułów na obecnej" - zachwyca się recenzent serwisu Gaming Nexus i przyznaje grze notę 10/10. "Zachwycające połączenie czarującej walki, projektów postaci i maszyn z najwyższej półki oraz czarującego świata. Horizon: Forbidden West to prawdziwy przebój i fantastyczny pokaz możliwości PlayStation 5" - pisze IGN, oceniając produkcję Guerilla Games na 9/10.

Zdecydowana większość recenzji jest utrzymana w podobnym tonie, ale czytamy też wyraźnie gorsze opinie. "Horizon: Forbidden West to gra kontrastów. Gra o mechanicznych dinozaurach, w której z jakiegoś powodu więcej czasu spędzasz na walce z mechanicznymi surykatkami i dzikami. Gra z fantastycznym voice actingiem, który zaczynasz nienawidzić, ponieważ niektóre postacie mówią niemal cały czas. Gra ze świetnymi questami, ale tak prostymi, że sprawiającymi wrażenie bezcelowych. Gra oferująca złożoną mechanikę walki z zaakcentowanymi przewagami i słabościami, w której możesz to wszystko zignorować, po prostu rzucając we wszystko, co się rusza, wybuchowymi włóczniami" - czytamy w recenzji serwisu Stevivor (ocena 6,5/10).

Dodajmy, że nawet ci recenzenci, którzy zachwycają się grą, wspominają o pomniejszych problemach technicznych czy widocznych ograniczeniach, wynikających z faktu, że Horizon: Forbidden West powstawał nie tylko z myślą o PlayStation 5, ale także o PlayStation 4. A wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wyrobienia sobie własnej opinii o nowych przygodach Aloy już 18 lutego, tj. w najbliższy piątek. Gra w tym samym terminie trafi na PS4 i PS5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon: Forbidden West - recenzje sugerują, że mamy prawdziwy przebój

 0