Huawei ze spadkiem przychodów w 2021 roku

Huawei ze spadkiem przychodów w 2021 roku

Huawei niegdyś producent walczący o pierwsze miejsce na rynku smartfonów dziś nie przypomina tamtego giganta, do czego przyczyniły się amerykańskie sankcje. Firma z Chin przyznała, że osiągnie spadek przychodów w 2021 roku.

Huawei zdradził, że oczekuje przychodów za 2021 rok na poziomie 634 miliardów juanów (99 miliardów dolarów), czyli o 28,9% mniej względem 2020 roku. Całoroczne szacunki minionego roku wskazują, że w drugiej połowie przychody firmy z Państwa Środka stopniały do 313,6 miliardów juanów względem 320,4 miliardów juanów z pierwszego półrocza. Firma odnotowała 891,4 miliarda juanów przychodów w 2020 roku, o 3,8% więcej niż dwa lata wcześniej. W 2019 roku przychody wyniosły 858,8 mld juanów, aczkolwiek wówczas sankcje Stanów Zjednoczonych nie były aż tak odczuwalne. Huawei nie ujawnił dokładnych przyczyn obecnej sytuacji, ale wskazano "poważne wyzwania związane z nieprzewidywalnym środowiskiem biznesowym, upolitycznieniem technologii oraz rosnącym ruchem deglobalizacji".

Huawei zaliczy w 2021 roku spadek przychodów o 28,9%.

Huawei ze spadkiem przychodów w 2021 roku

Guo Ping z Huawei dodał, iż działalność przedsiębiorstwa w zakresie operatorów telekomunikacyjnych pozostała stabilna, natomiast działalność korporacyjna osiągnęła solidny wzrost. W 2022 roku chińska korporacja skupi się na przyciąganiu nowych talentów oraz rozwoju technologii związanych z motoryzacją. W zeszłym tygodniu Huawei ogłosił, że samochód elektryczny z systemem operacyjnym HarmonyOS powinien pojawić się pod koniec lutego. Przypomnijmy, że w 2019 roku administracja byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa umieściła Huawei na czarnej liście, w konsekwencji producent nie może m.in. sprzedawać urządzeń z usługami Google, a także z procesorami wspierającymi 5G.

Co ciekawe dyrektor finansowa Meng Wanzhou, córka założyciela Ren Zhengfei, wróciła do pracy w centrali firmy w Shenzhen jesienią ubiegłego roku po zawarciu porozumienia z rządem USA. Kobieta większość ostatnich trzech lat spędziła w areszcie domowym. Chociaż Huawei ma zakończyć 2021 roku spadkiem przychodów, to z drugiej strony flagowa seria smartfonów producenta odnosi sukces. Jak informujemy w oddzielnej wiadomości, przedstawiciele tej marki sprzedali się w nakładzie 100 milionów egzemplarzy. Huawei przedstawił też nowy składany smartfon przypominający klasyczne telefony z klapką.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei ze spadkiem przychodów w 2021 roku

 0