Instagram testuje nowe metody weryfikacji wieku

Instagram testuje nowe metody weryfikacji wieku

Instagram testuje nowe opcje weryfikacji wieku użytkowników podczas zakładania kont. Mowa o wykonaniu zdjęcia czy poświadczeniu innych użytkowników serwisu.

Założenie i posiadanie konta na Instagramie za jakiś czas może być trudniejsze, bowiem platforma testuje nowe narzędzia weryfikujących wiek. Serwis sprawdza obecnie dwie nowe metody weryfikacji. Portal nawiązał współpracę z firmą Yoti, która opracowała specjalną technologię bazującą na algorytmie sztucznej inteligencji analizującą wiek ludzi na podstawie przesłanych zdjęć i widocznych na nich rysów twarzy. Chociaż zapewniono o wysokiej skuteczności tego rozwiązania, to podobno bywa nieskuteczne i może pomylić się o dwa lata. Oczywiście istnieje też sposób sprawdzenia tego, ile ktoś ma lat za pomocą dokumentu tożsamości.

Instagram chce weryfikować wiek za pomocą dokumentu tożsamości.

Instagram wiek

To będzie jedna z metod weryfikacji, z kolei inna zakłada wybranie trzech obserwujących, którzy potwierdzą wiek użytkownika. Osoby poświadczające muszą mieć ukończone minimum 18 lat. Warto wspomnieć, że Instagram zamierzał udostępnić wersję strony dla dzieci, aczkolwiek platforma wstrzymała implementację projektu. Instagram Kids wymagał potwierdzenia rejestracji przez rodzica dziecka, jak również miał dopasowane do wieku treści, brak reklam czy większą kontrolę. Uważacie weryfikację wieku za pomocą dowodu osobistego za dobry pomysł, który skutecznie ograniczy zakładanie kont przez niepełnoletnich internautów, a może analiza zdjęcia przez sztuczną inteligencję jest jeszcze lepszym rozwiązaniem?

Tymczasem do sądu w Stanach Zjednoczonych trafiło osiem różnych pozwów przeciwko Meta, w którym oskarżono algorytmy mediów społecznościowych o wyrządzanie krzywdy młodym odbiorcom. Autorzy pozwu zarzucają firmie Marka Zuckerberga, iż zaprojektowała algorytm tak, aby uzależniał on dzieci od treści, które zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzenia odżywania, zaburzeń snu czy nawet pojawienia się myśli samobójczych. Korzystanie z mediów społecznościowych, uważacie, że mogą mieć one zły wpływ na młodzież?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Instagram testuje nowe metody weryfikacji wieku

 0