Intel Druid już w 2025 roku? Intel podobno planuje nową generację GPU co roku

Intel Druid już w 2025 roku? Intel podobno planuje nową generację GPU co roku

W przeciwieństwie do AMD i NVIDII Intel potwierdził swoją mapę drogową dla samodzielnych GPU, zakładając aż cztery generacje do przodu. To, czego wyraźnie brakowało w planie, to daty, w których te produkty mają zostać wprowadzone na rynek.

Do tej pory firma potwierdziła plany dotyczące czterech generacji serii produktów ARC: Alchemist, Battlemage, Celestial i Druid. Fani Intela szybko połączyli kropki i zaczęli pytać, czy seria Arc 5. generacji będzie kontynuowana z alfabetycznym nazewnictwem, co najwyraźniej zostało później potwierdzone przez Niebieskich. Pierwsza generacja o nazwie Alchemist ma zostać wprowadzona na rynek mobilny w pierwszym kwartale 2022 r., a w drugim kwartale trafi do komputerów stacjonarnych.

Jak się okazuje, Druid może zadebiutować już w 2025 roku, a tak przynajmniej zasugerował Bryce, który jest rzecznikiem Intel Arc Community i guru od sterowników.

Intel Druid już w 2025 roku? Intel podobno planuje nową generację GPU co roku

Tymczasem szczegóły dotyczące Arc Druid są obecnie bardzo skąpe. Intel potwierdził jedynie, że seria będzie wykorzystywać architekturę Xe Next, co może sugerować, iż będzie to pierwszy prawdziwy następca Xe HPG. O ile premiera drugiej generacji GPU Niebieskich, czyli Battlemage ma trafić na rynek w 2023 roku, to dotychczas producent nie ujawniał, kiedy możemy spodziewać się premiery Celestiala i Druida.

Jak się okazuje, Druid może zadebiutować już w 2025 roku, a tak przynajmniej zasugerował Bryce, który jest rzecznikiem Intel Arc Community i guru od sterowników, co możecie zobaczyć na poniższym tweecie:

Oczywiście taki tweet należy traktować z przymrużeniem oka, jednak Druid mogący zadebiutować w 2025 roku oznacza nowe GPU Intela praktycznie co roku. Nie jest to duże zaskoczenie i wiele osób spodziewało się takiego harmonogramu wydawniczego, niemniej gigant najprawdopodobniej nie chciał tego potwierdzić w tym momencie, w końcu mówimy o produkcie cztery generacje do przodu.

Warto podkreślić, że o ile NVIDIA czy AMD swego czasu także wypuszczali nowe generacji GPU w corocznej kadencji, to obecnie prezentują nowe architektury graficzne dla graczy praktycznie co dwa lata. Ciekawe będzie zobaczyć, czy przyspieszą oni prace nad nowymi GPU w związku z presją ze strony Intela. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel Druid już w 2025 roku? Intel podobno planuje nową generację GPU co roku

 0