Intel przyznaje, że procesory Alder Lake mogą powodować problemy z działaniem Edge i Chrome

Intel przyznaje, że procesory Alder Lake mogą powodować problemy z działaniem Edge i Chrome

Właściciele procesorów Intel Alder Lake niedawno zgłaszali problemy z wydajnością przeglądarek internetowych, producent rozpoznał problemem i zaproponował pewne rozwiązania. Okazało się, że źródłem jest konkretny model zintegrowanej karty graficznej, a sugestie firmy to w większości standardowe rozwiązania.

W tym tygodniu Intel przyznał, że najnowsze sterowniki do iGPU UHD 770 mogą powodować poważne zacinanie się w przeglądarkach Chrome i Edge. Zgłaszane problemy obejmują bardzo powolne przewijanie i opóźnione reakcje na kliknięcia (te wynoszą nawet około dwóch sekund). Problem dotyczy 18 procesorów Intela z 12. generacji, w tym wielu popularnych modeli, takich jak 12500, 12600, 12700 i 12900. Mniej doświadczonym użytkownikom podpowiadamy, że aby sprawdzić model procesora, należy wybrać Ustawienia> System> Informacje, a żeby potwierdzić model GPU, wystarczy przejść do opcji Ustawienia > System > Wyświetlacz> Zaawansowane ustawienia wyświetlania i sprawdzić sekcję Informacje o wyświetlaniu.

Intel przyznał, że najnowsze sterowniki do iGPU UHD 770 mogą powodować poważne zacinanie się w przeglądarkach Chrome i Edge.

Intel przyznaje, że procesory Alder Lake mogą powodować problemy z działaniem Edge i Chrome

Intel najpierw zasugerował, aby system Windows i przeglądarki miały wszystkie najnowsze aktualizacje, co należy zrobić w przypadku prawie każdego problemu. Następnie producent zalecił spróbować czystej instalacji sterowników graficznych. Na TEJ stronie Intela znajdziecie sterowniki iGPU, natomiast na stronie producenta waszej płyty głównej prawdopodobnie powinniście szukać niestandardowych sterowników.

Jeśli to nie zadziała, Intel wspomina również o wyłączeniu akceleracji sprzętowej w przeglądarce, w której występują problemy. W Chrome jest to w Ustawienia> System, podczas gdy użytkownicy Edge znajdą go w Ustawienia> System i wydajność. Jeśli system lub przeglądarka są zainstalowane na dysku twardym, przejście na dysk SSD również może pomóc, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Poza tym trudno sobie wyobrazić, aby ktoś korzystał z najnowszej generacji CPU Niebieskich, ale korzystał z napędu HDD jako dysku systemowego. 

Jeśli rozwiązania te nie pomogą, to nie pozostaje nic innego, jak wyczekiwać nowych sterowników iGPU od Intela. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel przyznaje, że procesory Alder Lake mogą powodować problemy z działaniem Edge i Chrome

 0