Intel rozsyła zestawy recenzenckie procesorów Raptor Lake. Tylko dwa modele trafią na testy

Intel rozsyła zestawy recenzenckie procesorów Raptor Lake. Tylko dwa modele trafią na testy

Niemiecki dystrybutor Caseking jest jednym z pierwszych, który otrzymał zestaw recenzencki nowych procesorów Intela z 13. generacji (Raptor Lake). Wiemy już w związku z tym, jakie CPU trafiają w ręce recenzentów. 

Media technologiczne i sklepy, które uczestniczyły w ogłoszeniu serii Intel Core 13. generacji, otrzymują od Niebieskich zestawy recenzenckie. Wygląda na to, że wyprodukowano tylko 962 takie zestawy, a co najmniej dwa z nich dotarły już do ​​​​miejsca docelowego.

Media technologiczne i sklepy, które uczestniczyły w ogłoszeniu serii Intel Core 13. generacji, otrzymują od Niebieskich zestawy recenzenckie.

Caseking nagrał film promocyjny z bardzo szczegółowo pokazanym zestawem. Ten obejmuje tylko dwa procesory dla komputerów stacjonarnych: Core i9-13900K i Core i5-13600K w dużym pudełku. Oznacza to, że media, które będą chciały przetestować inne modele (jak choćby Intel Core i7-13700K), będą musiałby pozyskać je na własną rękę. 

Raptor Lake

Procesory z 13. generacji Intela oferują więcej rdzeni od poprzedników (do 24), a to za sprawą dodatkowych rdzeni Efficient. Na wkładce do pudełka wydrukowano zdjęcie matrycy z dodatkowym klastrem rdzeni Gracemont. Rdzenie Performance również zostały zmodernizowane pod kątem mikroarchitektury Raptor Cove, która oferuje więcej pamięci podręcznej L2 i wyższe zegary.

Raptor Lake

Przypominamy, że seria Intel Core 13. generacji obejmuje sześć nowych procesorów z odblokowanym mnożnikiem przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych, wyposażonych w maksymalnie 24 rdzenie i 32 wątki, z częstotliwością zegara osiągającą prędkości aż do 5,8 GHz. 

Wraz z procesorami Core, Intel wprowadza nowy chipset Intel 700 Series z zaawansowanymi funkcjami, zwiększającymi wydajność. Osiem dodatkowych linii PCIe Gen 4.0, łącznie z PCI Gen 3.0, zapewnia 28 linii poza chipsetem; zintegrowane porty USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) zapewniają do dwóch razy wyższą przepustowość, zaś DMI Gen 4.0 zwiększa prędkość przesyłu danych między chipsetem a procesorem, gwarantując szybki dostęp do urządzeń peryferyjnych i sieci. Dodatkowo Intel zapewnił kompatybilność wsteczną, a także kompatybilność w przód. Można więc zwiększyć wydajność swojej maszyny również z wykorzystaniem dostępnych na rynku płyt głównych z chipsetem Intel 600.

raptor lake

Potwierdzono, że zestaw recenzencki dotarł do Caseking i wkrótce powinien dotrzeć do testerów z najważniejszych mediów. My również otrzymamy swoje sample, aby przygotować test na premierę. A jeszcze dziś będziecie mogli przeczytać na naszym portalu kompleksowy test Ryzena 9 7900X, czyli przedstawiciela nowej generacji CPU od AMD. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel rozsyła zestawy recenzenckie procesorów Raptor Lake. Tylko dwa modele trafią na testy

 0