Intel wprowadza NUC 12 Pro z procesorami 12. generacji Alder Lake-P. W końcu mini-PC

Intel wprowadza NUC 12 Pro z procesorami 12. generacji Alder Lake-P. W końcu mini-PC

Serwis Videocardz dotarł do najświeższych informacji dotyczących nowych urządzeń Intel NUC. Tym razem jednak mamy do czynienia z faktycznymi mini-PC, których na rynku ewidentnie brakowało.

Pamiętacie ideę NUC, czyli mini-PC, które ustawiamy pod monitorem? Pomimo tego, że takich konstrukcji pojawiło się na rynku całkiem sporo, po jakimś czasie niebiescy zdecydowali poszerzyć rodzinę o zdecydowanie większych gabarytów sprzęt. Świetnym na to przykładem był testowany przez nas Intel NUC 12 Extreme, który wyposażono w dedykowaną kartę graficzną i desktopowy procesor Intel Core i9-12900. Wygląda jednak na to, że Intel nie zapomniał o tych, dla których NUC oznacza nic innego, jak niewielką skrzynkę pod monitorem, potrafiącą zdziałać cuda.

Intel wypuszcza na rynek kolejną rodzinę NUC 12 bazującą na procesorach Alder Lake-P. Czym się charakteryzują?

Platforma nazywa się Wall Street Canyon i odbiega od laptopów i desktopów NUC. Bazuje ona na procesorach Alder Lake-P, w której pojawi się 10-rdzeniowy Core i3-1220P, dwunastordzeniowy Core i5-1240P oraz dwunastordzeniowy Core i7-1260P. Wszystkie platformy podzielone zostały ze względu na wielkość, choć obie prezentują format 4x4. Różnią się natomiast wysokością. Wersja "wysoka" (a właściwie grubsza), jest dodatkowo wyposażona w gniazdo umożliwiające dołożenie dysku 2,5".

Wszystkie wersje NUC 12 Pro wyposażone zostały w 2x 8 GB pamięci RAM (z możliwością rozbudowy do 64 GB) taktowanej zegarem DDR4-3200 i wygląda na to, że Intel nie ma w planach wypuszczać wersji z DDR5. Wszystkie również wyposażono w dysk SSD bazującym na interfejsie PCIe 4.0 i wspierającym protokół NVMe. Najbardziej wypasione wersje (bez Lite) otrzymają również dwa gniazda Thunderbolt 4 i najmocniejsza z nich, czyli ta z procesorem Intel Core i7-1260P ma kosztować minimum 879 USD. Nie wiemy natomiast, kiedy poszczególne jednostki będą dostępne na rynku polskim. Nie omieszkamy Was o tym jednak powiadomić w przyszłości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Intel wprowadza NUC 12 Pro z procesorami 12. generacji Alder Lake-P. W końcu mini-PC

 0