John Romero tworzy nową strzelankę. Nowa gra twórcy Dooma bazuje na Unreal Engine 5

John Romero tworzy nową strzelankę. Nowa gra twórcy Dooma bazuje na Unreal Engine 5

Współtwórca oryginalnego Dooma, John Romero, w ciągu ostatnich kilku lat wracał do aktywnego tworzenia gier, opracowując nową zawartość dla Dooma i wydając grę strategiczną o tematyce mafijnej pod swoim nowym szyldem, Romero Games. Teraz studio jest na początkowym etapie prac nad pierwszą od dziesięcioleci oryginalną strzelanką Romero.

John Romero ogłosił, że jego studio pracuje nad nową strzelanką FPS we współpracy z nieujawnionym jeszcze głównym wydawcą. Romero Games obecnie poszukuje nowych talentów do tego projektu, więc zainteresowani pracą z legendą tej branży mogą zgłaszać się za pomocą strony firmy. Słynny projektant jest powszechnie znany ze swojej pracy nad Wolfenstein 3D, Doom i Quake, więc fakt, że ma na desce kreślarskiej kolejny FPS, nie jest żadnym zaskoczeniem.

John Romero ogłosił, że jego studio pracuje nad nową strzelanką FPS we współpracy z nieujawnionym jeszcze głównym wydawcą.

Nowy tytuł jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc obecnie dostępnych jest niewiele informacji. Ogłoszenie Romero i FAQ oferty pracy wskazują, że będzie to zupełnie nowe IP, korzystające z silnika Unreal Engine 5. Obecnie są wakaty dla projektantów poziomów, artystów postaci, animatorów, grafików technicznych, programistów graficznych i innych ról. Romero Games oferuje pracę w trybie współpracy, w okresie przejściowym, warsztaty szkoleniowe i staże.

Pod koniec 2020 roku Romero Games wraz z Paradox Interactive wydały grę strategiczną Empire of Sin, inspirowaną epoką prohibicji (gra zebrała bardzo przeciętne recenzje). W 2019 r. Romero opracował i niezależnie uruchomił Sigil, duży pakiet darmowych poziomów do oryginalnego Dooma, a w marcu tego roku wydał nową mapę Doom II, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne dla Ukrainy. Oprócz nowej gry, Romero planuje zaprojektować więcej poziomów Doom II i osobisty pamiętnik, który zostanie opublikowany w przyszłym roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: John Romero tworzy nową strzelankę. Nowa gra twórcy Dooma bazuje na Unreal Engine 5

 0