Liga Call of Duty traci kolejnych sponsorów. Wycofała się nawet amerykańska armia

Liga Call of Duty traci kolejnych sponsorów. Wycofała się nawet amerykańska armia

W tym tygodniu Astro Gaming i armia amerykańska zakończyły sponsorowanie Call of Duty League. Jest to kolejna strata dla Activision Blizzard, która jest efektem oskażeń pod adresem firmy o powszechną dyskryminację i molestowanie seksualne.

Logo Astro Gaming zniknęło ze strony Call of Duty League (CDL). Podobnie zniknęło również logo Armii Stanów Zjednoczonych. W tej sytuacji Call of Duty League posiada już tylko czterech sponsorów: Zenni Gaming, Scuf, Mountain Dew i USAA. Utrata sponsorów miejsce zaledwie na tydzień przed weekendem Call of Duty League, który trwa od 19 do 22 sierpnia w Los Angeles, który według organizatorów jest najbardziej epickim momentem w e-sporcie Call of Duty.

Activision traci kolejnych partnerów. Tym razem z listy sponsorów Call of Duty League znika Armia Stanów Zjednoczonych oraz Astro Gaming.

Astro i armia amerykańska nie podały jeszcze powodu zakończenia partnerstwa z CDL, ale nie są pierwszymi firmami, które przestały sponsorować gry Activision Blizzard, odkąd kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa złożył pozew przeciwko firmie w zeszłym miesiącu za rzekome dopuszczanie do powszechnego molestowania seksualnego i dyskryminacji. W zeszłym roku Astro ogłosiło, że przedłuży sponsoring CDL do sezonu 2022 jako oficjalny zestaw słuchawkowy i mixamp ligi.

 Activision Blizzard pozwane przez Kalifornię za molestowanie seksualne i dyskryminację

W zeszłym tygodniu T-Mobile wycofał się również ze swojego sponsoringu z CDL i ligi Overwatch, która dodatkowo utraciła takich sponsorów jak Coca-Cola, Cheez-It Grooves i Pringles.  Według pozwu pracownice Activision Blizzard zarabiały mniej niż ich koledzy z pracy za te same obowiązki, wolniej awansowały i szybciej były zwalniane. Kobiety w firmie musiały nieustannie odpierać niechciane komentarze seksualne, obmacywanie i inne zaloty. To skłoniło pracowników Activision Blizzard do zorganizowania strajku pod koniec zeszłego miesiąca w ramach wezwania do zmian.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Liga Call of Duty traci kolejnych sponsorów. Wycofała się nawet amerykańska armia

 0