Marvel’s Guardians of the Galaxy niegrywalne na starszych kartach NVIDII. Są też problemy z AMD

Marvel’s Guardians of the Galaxy niegrywalne na starszych kartach NVIDII. Są też problemy z AMD

Square Enix właśnie wydało Marvel’s Guardians of the Galaxy (Marvel: Strażnicy Galaktyki) i wygląda na to, że gra jest całkowicie niegrywalna na kartach graficznych NVIDIA z GPU Maxwell. Co więcej, tytuł ma poważne problemy graficzne na najnowszych sterownikach AMD.

Zacznijmy od problemów ze starszymi kartami NVIDII. W minimalnych wymaganiach sprzętowych widnieje model GeForce GTX 1060. Jeśli jednak chodzi o czystą wydajność, GeForce GTX 980 Ti jest mocniejszy niż GeForce GTX 1060. Teoretycznie GTX 980 Ti powinien więc działać nawet lepiej na tej karcie. Jest jednak zgoła odmiennie. Okazuje się bowiem, że gra na tym modelu działa w zaledwie 20 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1080p i niskich ustawieniach graficznych. Co więcej, wydajność nie poprawia się nawet po obniżeniu do 720p przy 50% skalowaniu rozdzielczości i GTX 980 Ti był w takim scenariuszu obciążony w 98%. Poniżej możecie zobaczyć screen przedstawiający ten problem. Portal DSOG wykluczył również winę sterowników. 

Marvel’s Guardians of the Galaxy trafili w ręce graczy i wygląda na to, że gra jest niegrywalna na kartach NVIDIA z GPU Maxwell. Ma też problemy na sprzęcie AMD.

Dla porównania AMD Radeon RX 580, GPU, które jest znacznie mniej wydajny niż flagowy Maxwell, pozwala na zabawę ze średnią 70 kl./s przy ustawieniach 1080p/Max. Problem jest powszechny, ponieważ użytkownicy Steam skarżą się na forach na podobne wyniki na kartach Maxwell i wygląda na to, że EIDOS Montreal gdzieś pokpił sprawę. Nie pozostaje więc nic innego, jak liczyć na naprawienie tego stanu rzeczy aktualizacją. 

Z drugiej strony najnowsze sterowniki AMD (wersja 21.10.3) promowane są jako zoptymalizowane pod kątem Marvel’s Guardians of the Galaxy, gdzie poprawiać mają wydajność, ale jednocześnie wprowadzają poważne problemy z oświetleniem i cieniami. Gra jest dosłownie niegrywalna z powodu tych błędów graficznych. Te problemy dotyczą wszystkich GPU AMD. Na szczęście przywracając poprzednie sterowniki, naprawimy problem i gra działa wtedy bez zarzutu na sprzęcie Czerwonych. Dlatego lepiej pozostać na sterowniku AMD Radeon Adrenalin 21.10.2.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel’s Guardians of the Galaxy niegrywalne na starszych kartach NVIDII. Są też problemy z AMD

 0