Marvel’s Guardians of the Galaxy - twórcy odnoszą się do sprzedaży gry i powstania sequela

Marvel’s Guardians of the Galaxy - twórcy odnoszą się do sprzedaży gry i powstania sequela

Marvel’s Guardians of the Galaxy to całkiem przyjemna i pozytywnie odebrana gra od studia Eidos Montreal, która opowiada o przygodach superbohaterów. Czy odniosła ona sukces i mamy szanse na otrzymanie kontynuacji?

Marvel’s Guardians of the Galaxy zebrał na Steam bardzo wiele dobrych recenzji. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji gra skazana jest na sukces, jednak nie do końca, ponieważ jej sprzedaż nie spełniła początkowych oczekiwań wydawcy Square Enix. O komentarz zostali poproszeni deweloperzy odpowiedzialni za tytuł, którzy podczas rozdania nagród BAFTA Games Awards przyznali, że to "naprawdę świetna przejażdżka". "Jest emocjonalna i ma wiele zalet. Czy jest idealna? Jak w przypadku każdej gry uważam, że nie, nie jest idealna. Zawsze może być lepiej" - powiedział Jean-Francois Dugas, dyrektor kreatywny Marvel’s Guardians of the Galaxy. Jednocześnie dodał, że niczego nie żałuje, a ekipa zrobiła wszystko, co mogła.

Deweloperzy Marvel’s Guardians of the Galaxy zdają się nie przejmować niezadowalającą sprzedażą gry. Jednocześnie nie wykluczono powstania kontynuacji.

Jeżeli chodzi o sprzedaż, to zdaniem autora nie należy zapominać, że taka jest rzeczywistość rynku, ponadto mamy do czynienia z nową marką w branży gier wideo. W przyciągnięciu graczy powinno pomóc dodanie tytułu do Xbox Game Pass, który cieszy się dużą popularnością. Przypomnijmy, że od niedawna użytkownicy platformy Microsoftu mogą ograć Marvel’s Guardians of the Galaxy za jedyne 4 złote za miesiąc w przypadku nowych subskrybentów lub 39 zł dla pozostałych. Cóż za dodanie gry do biblioteki XGP Square Enix wzięło pieniądze i przy okazji istnieje szansa popularyzacji gry. Nikt nic nie traci. Microsoft za udostępnienie Marvel’s Guardians of the Galaxy w Xbox Game Pass miał zapłacić od 5 do 10 milionów dolarów amerykańskich.

Czy istnieje szansa otrzymania kontynuacji przygód Strażników Galaktyki? Tak, aczkolwiek studio po ukończeniu projektu zrobiło sobie odpoczynek. Mary DeMarle, starsza dyrektorka narracji przyznała, iż ma pewne pomysły, o których na razie nie będzie mówić. W Marvel’s Guardians of the Galaxy kierujemy poczynaniami Star-Lorda, który dzięki swojemu śmiałemu, choć wątpliwemu przywództwu zdołał nakłonić do współpracy dziwaczną ekipę nieoczekiwanych bohaterów. Galaktyka mierzy się z nowym międzyplanetarnym kryzysem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Marvel’s Guardians of the Galaxy - twórcy odnoszą się do sprzedaży gry i powstania sequela

 0