Gracze rzucili się na Marvel's Avengers podczas darmowego weekendu

Gracze rzucili się na Marvel's Avengers podczas darmowego weekendu

Jak zwiększyć nawet dziesięciokrotnie zainteresowanie grą wideo? To proste - wystarczy zaoferować ją za darmo. Marvel's Avengers jeszcze nigdy nie było tak popularne, jak w miniony weekend.

Marvel's Avengers to jedna z najbardziej nieudanych premier ubiegłego roku. Gra, której produkcja kosztowała według szacunków 170-190 milionów dolarów, miała problem z przyciągnięciem chętnych do zabawy. Powodem była między innymi skąpą zawartość, szczególnie ta dostępna po ukończeniu zabawy (tzw. endgame). Na Steamie produkcja o superbohaterach rejestrowała średnio po kilkuset graczy dziennie. W czerwcu było to najwyżej 578 osób. Najgorzej wypadł luty - 419 użytkowników.

Podczas darmowego weekendu w Marvel's Avengers na platformie Steam grało nawet 10 tysięcy osób jednocześnie. W ostatnich miesiącach liczba ta nie przekraczała niespełna 3 tysięcy. 

W lipcu - dzięki darmowemu weekendowi - udało się zgromadzić ponad 10 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie. Wcześniej było to maksymalnie 3286 osób (w październiku, czyli miesiąc po premierze). To duży sukces, biorąc pod uwagę, że gra ukazała się blisko rok temu i została zapamiętana jako raczej umiarkowanie interesująca. Średnia ocen dziennikarzy zebrana w portalu Metacritic to zaledwie 6,8/10, a średnia ocen samych graczy wynosi... 3,3/10.

 Marvel`s Avengers to ogromna wtopa. Gra nie zwróciła jeszcze nawet kosztów produkcji

Oczywiście po tym, jak darmowy weekend z Marvel's Avengers dobiegł końca, liczba aktywnych graczy spadła, ale nie aż tak, jak można by się spodziewać. Dziś od rana liczba graczy wynosi 4-6 tysięcy. Wygląda więc na to, że część graczy, która wypróbowała grę bezpłatnie, zdecydowała się na jej zakup. A twórcy robią, co mogą, by utrzymać ich przy grze jak najdłużej. Już 17 sierpnia do sprzedaży trafi dodatek War for Wakanda, wprowadzający do gry przede wszystkim nową planszę - Wakandę - oraz nową postać - Czarną Panterę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze rzucili się na Marvel's Avengers podczas darmowego weekendu

 0