Masowe zwroty pieniędzy za subskrypcje na Twitchu. Platforma grozi banami

Masowe zwroty pieniędzy za subskrypcje na Twitchu. Platforma grozi banami

Twitch pozwał osoby, które naruszają zasady platformy i przeprowadzają rasistowskie ataki na czatach streamerów. Jeszcze wcześniej firma obniżyła cenę subskrypcji m.in. w Polsce. Teraz z kolei zamierza karać użytkowników nadużywających systemu zwrotu pieniędzy za subskrypcje.

Twitch wprowadził zmianę w regulaminie zwrotów zakładającą karnie użytkowników, którzy notorycznie nadużywają tego systemu. W takim przypadku mogą oni zostać tymczasowo lub nawet trwale zablokowani. Do tego serwis streamingowy zamierza dokładniej analizować wnioski dotyczące zwrotów pieniędzy pod kątem potencjalnie podejrzanych działań. Reguła ta ma za zadanie chronić ludzi prowadzących transmisje na żywo przed nadmiernymi zwrotami i tym samym utratą środków. Usprawni również realizację uzasadnionych zwrotów.

Twitch chce karać użytkowników, którzy nadmiernie korzystają z opcji zwrotów pieniędzy za subskrypcje.

Masowe zwroty pieniędzy za subskrypcje na Twitchu. Platforma grozi banami

Mowa jednak wyłącznie o płatnościach w ramach Twitcha i nie obejmuje transakcji dokonywanych za pośrednictwem zewnętrznych usług płatniczych. Widzimy, że firma chce chronić nie tylko streamerów, ale także siebie przed utratą pieniędzy. Nie jest tajemnicą, że streamer nie dostaje całej kwoty z kupionej subskrypcji i niemałą część zabiera platforma streamingowa. Przypomnijmy, że jakiś czas temu grupa streamerów przeprowadziła akcję #ADayOffTwitch, w ramach które domagano się lepszej ochrony użytkowników prowadzących transmisje na żywo.

Twitch pozwał już dwie osoby prowadzące masowe rajdy na streamy z wykorzystaniem botów, które pisały obraźliwe słowa. Mimo iż byli oni blokowani permanentnie, to wracali na nowych kontach z wykorzystaniem specjalnego programu uniemożliwiające ich wykrycie. Platforma domaga się też wypłaty odszkodowania za straty i poniesione koszta, aczkolwiek żądana suma pozostaje nieznana.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masowe zwroty pieniędzy za subskrypcje na Twitchu. Platforma grozi banami

 0