Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generację Razr

Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generację Razr

Wygląda na to, że Motorola szykuje się do zapowiedzi nie jednego, ale dwóch ciekawych smartfonów, które mogą zostać ujawnione w przyszłym miesiącu. Firma rozpoczęła już promocję pierwszego modelu na świecie, który otrzymać ma 200 MP aparat, a z przecieków wynika, że dołączyć może do niego najnowsza generacja składanego telefonu Razr. Dyrektor generalny Motoroli, Shen Jin, opublikował niedawno na Weibo tajemniczy zwiastun nowego urządzenia, który wydawał się pokazywać sylwetkę rozkładanego smartfona.

Z przecieków wiemy, że smartfon z 200-megapikselowym aparatem jest opracowywany pod nazwą kodową „Frontier”, a informacje na jego temat kilkukrotnie pojawiały się w sieci w ostatnich miesiącach. W styczniu WinFuture opublikował kilka renderów urządzenia wraz z niemal kompletną specyfikacją. Podobno aparat główny telefonu będzie korzystał z 200-megapikselowego sensora Samsunga ogłoszonego we wrześniu ubiegłego roku i będzie wspomagany przez 50-megapikselową jednostkę szerokokątną, 12-megapikselowy teleobiektyw i 60-megapikselowy aparat do selfie.

Z przecieków wiemy, że smartfon z 200-megapikselowym aparatem jest opracowywany pod nazwą kodową „Frontier”.

Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generacją Razr

Pozostała część specyfikacji obejmować ma zaś 6,67-calowy wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz baterię o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 125 W lub szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W. W marcu w serwisie Weibo pojawiło się zaś rzekome zdjęcie tego smartfona (poniżej). 

Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generacją Razr

Shen Jin z Motoroli zdaje się zaś potwierdzać plotki o nadejściu trzeciej generacji składanego modelu Razr. Doniesienia na temat tego urządzenia zaczęły się pojawiać już pod koniec zeszłego roku, a zdjęcia urządzenia wyciekły na początku tego miesiąca. Urządzenie wygląda podobnie do poprzedników, ale może otrzymać ulepszoną konstrukcję, która usuwa duży „podbródek” i przesuwa przycisk zasilania z czujnikiem odcisków palców na prawy bok telefonu.

Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generacją Razr

Największe zmiany zajść mają jednak pod maską nowego Razr. Urządzenie ma być napędzane nowym procesorem Snapdragon 8 Plus Gen 1 od Qualcomm, ogłoszonym zaledwie kilka dni temu. Oczekuje się, że model z 200-megapikselowy aparatem będzie korzystał z tego samego chipa. Jest to duży krok naprzód w przypadku składanych telefonów Motoroli, gdyż poprzednie generacje wykorzystywały procesory dedykowane modelom ze średniej półki, co skutkowało przeciętną wydajnością.

Na razie wszystkie doniesienia wspominają jedynie o chińskiej premierze w przyszłym miesiącu i nie wiemy, kiedy spodziewać się tych smartfonów na Zachodzie. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Motorola wypuści w przyszłym miesiącu pierwszy smartfon z 200 MP aparatem i trzecią generację Razr

 0