Na taką funkcję w Nintendo Switch czekaliśmy od premiery. Granie stanie się jeszcze wygodniejsze

Na taką funkcję w Nintendo Switch czekaliśmy od premiery. Granie stanie się jeszcze wygodniejsze

Nintendo wreszcie zlitowało się nad graczami i wypuściło nową aktualizację na Nintendo Switch i Nintendo Lite, która włącza długo wyczekiwaną i bardzo pożądaną niemal przez wszystkich funkcję. Dźwięk po Bluetooth.

Nintendo udostępniło aktualizację OTA zarówno na Nintendo Switch, jak i Nintendo Lite, która włącza bardzo przydatną funkcję, która jest bardzo pożądana w każdej platformie do gier. Konsole Nintendo wreszcie, po 4 latach od premiery umożliwiają strumieniowe przesyłanie dźwięku za pośrednictwem Bluetooth.  Po aktualizacji pojawi się nowe menu Bluetooth w ustawieniach Switch, w którym można dodać jedno urządzenie do strumieniowego przesyłania dźwięku na raz. Chociaż Switch był technicznie w stanie zapewnić tę funkcję od czasu premiery, to konsola ma ograniczenia, które zdaniem Nintendo dotąd sprawiały, że wprowadzenie tej opcji było nieopłacalne.

Wreszcie można podłączyć słuchawki Bluetooth do konsoli Nintendo Switch bez żadnych dodatkowych urządzeń. Nintendo wprowadziło nową funkcję w ostatniej aktualizacji.

Na stronie wsparcia Nintendo wspomniano, że tylko dwa kontrolery będą mogły być podłączone do konsoli jednocześnie z podłączonym urządzeniem Bluetooth Audio. Innym ograniczeniem jest to, że dźwięk Bluetooth zostanie rozłączony podczas korzystania z funkcji lokalnej komunikacji bezprzewodowej, prawdopodobnie z powodu zakłóceń. Jednocześnie można sparować tylko jedno urządzenie audio Bluetooth, ale na Switchu można zapisać do 10 urządzeń. 

Trzeba jednak podkreślić, że komunikacja jest tylko w jednym kierunku i nie ma możliwości skorzystania z mikrofonu. Dodatkowo Nintendo ostrzega, że użytkownicy mogą doświadczyć opóźnień w dźwięku, które mogą się różnić w zależności od jakości urządzeń Bluetooth. Dotąd gracze musieli sobie radzić korzystając z zewnętrznych adapterów wpinanych w konsolę. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie, dodatkowo w wielu adapterach również występują znaczne opóźnienia w dźwięku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na taką funkcję w Nintendo Switch czekaliśmy od premiery. Granie stanie się jeszcze wygodniejsze

 0