Netflix kupuje uznanego dewelopera gier. Firma coraz mocniej stawia na gaming

Netflix kupuje uznanego dewelopera gier. Firma coraz mocniej stawia na gaming

Netflix kontynuuje swoje działania w ramach branży gier wideo, przejmując Night School Studio, zespół indie najlepiej znany z takich gier jak Oxenfree z 2016 roku i Afterparty z 2019 roku. 

Warto zauważyć, że Oxenfree był inspirowany Stranger Things, a Night School pracowało wcześniej nad skasowanym tytułem Stranger Things. „Night School chce rozszerzyć nasze aspiracje narracji i designu na charakterystyczne, oryginalne gry z sercem” – powiedział w oświadczeniu Sean Krankel z Night School. „Netflix daje twórcom filmów, telewizji, a teraz gier bezprecedensowe możliwości do tworzenia i dostarczania doskonałej rozrywki milionom ludzi. Nasze poszukiwania w rozgrywce narracyjnej i osiągnięcia Netflix we wspieraniu różnorodnych form opowiadania historii były naturalnym połączeniem. Wydawało się, że obie drużyny instynktownie doszły do ​​tego wniosku”.

Netflix kontynuuje swoje działania w ramach branży gier wideo, przejmując Night School Studio, zespół indie najlepiej znany z takich gier jak Oxenfree  i Afterparty.

Netflix kupuje uznanego dewelopera gier. Firma coraz mocniej stawia na gaming

Studio twierdzi, że pomimo wykupienia przez streamingowego giganta będzie nadal pracować nad Oxenfree II, a także „przygotowywać zupełnie nowe światy gier”. Przejęcie to zaś kolejny istotny krok Netlixa, który coraz mocniej stawia na gry. Na początku tego roku firma zatrudniła Mike'a Verdu, poprzednio pracującego w EA i Oculus, do kierowania jej działaniami w zakresie gamingu, a obecnie testuje posiadanie gier w swojej aplikacji mobilnej. Dotychczas usługa ta dostępna była tylko w Polsce, ale właśnie została rozszerzona o Hiszpanię i Włochy. Na razie w ramach usługi są dostępne tylko dwa tytuły - Stranger Things 1984 i Stranger Things 3, ale tempo, w jakim popularny serwis VOD realizuje swój plan, robi wrażenie.

„Będziemy nadal współpracować z programistami z całego świata i zatrudniać najlepsze talenty w branży, aby dostarczyć wspaniałą kolekcję ekskluzywnych gier zaprojektowanych dla każdego gracza i na każdym poziomie zabawy” – powiedział Verdu w ramach dzisiejszego ogłoszenia. „Podobnie jak nasze programy i filmy, te gry zostaną uwzględnione w ramach członkostwa w serwisie Netflix — wszystkie bez reklam i bez zakupów w aplikacji. Czekajcie na więcej”.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix kupuje uznanego dewelopera gier. Firma coraz mocniej stawia na gaming

 0