New World od Amazonu nie zadebiutuje w sierpniu. Gra zalicza czwarte opóźnienie

New World od Amazonu nie zadebiutuje w sierpniu. Gra zalicza czwarte opóźnienie

Zaledwie kilka tygodni przed ogłoszoną wcześniej datą premiery, zaplanowaną na 31 sierpnia, Amazon ponownie przełożył premierę New World. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie problemy, jakie sprawiała beta tego tytułu, może rzeczywiście lepiej poświęcić więcej czasu na dopieszczenie warstwy technicznej. 

New World zostało opóźnione o niecały miesiąc i ukaże się 28 września. Powód jest prozaiczny, gdyż Amazon Game Studios chce spędzić dodatkowe kilka tygodni na dopracowywaniu, naprawianiu błędów i poprawianiu stabilności w swojej produkcji. Firma twierdzi, że zdecydowała się ponownie opóźnić New World po opiniach graczy, które zebrała podczas niedawno zamkniętej bety MMO. „To nie była łatwa decyzja. Wiemy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy zmieniliśmy datę premiery w dążeniu do jakości i że może być rozczarowujące, gdy trzeba poczekać nieco dłużej” - Amazon Game Studios napisało na Twitterze, dodając: „Ale chcemy mieć pewność, że w momencie premiery dostarczymy wam grę najwyższej jakości”.

New World zostało opóźnione o niecały miesiąc i ukaże się 28 września.

Jeśli śledzicie takie statystyki, warto dodać, że jest to czwarte opóźnienie New World. Kiedy Amazon po raz pierwszy ogłosił grę, powiedział, że ukaże się ona w maju 2020 r. Datę premiery początkowo przesunięto się na 25 sierpnia 2020 r., zanim Amazon ogłosił miesiąc później, że przerzuca debiut na wiosnę 2021 r. Na początku roku ponownie opóźnił grę na 31 sierpnia. Ostatnio głośno było na temat bety New World, która paliła karty graficzne GeForce RTX 3090 (i podobno również inne grafiki), ale tytuł cieszył się też naprawdę dużym zainteresowaniem. 

Nie da się ukryć, że na Amazon Game Studios ciąży duża presja, aby dostarczyć hit dla swojej firmy macierzystej. Amazon ogłosił pierwsze poważne opóźnienie gry po wycofaniu Crucible, swojego pierwszego tytułu AAA, zaraz po jego premierze. Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego Amazon Andy Jassy powiedział pracownikom, że będzie wspierać studio. „Chociaż nie odnieśliśmy jeszcze sukcesu w Amazon Game Studios, wierzę, że to zrobimy, jeśli będziemy konsekwentni” – powiedział. Teraz zespół New World musi udowodnić, że zaufanie zostało dobrze ulokowane.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: New World od Amazonu nie zadebiutuje w sierpniu. Gra zalicza czwarte opóźnienie

 0