New World powoduje problemy nie tylko z RTX 3090. Awarie dotyczą też Radeonów

New World powoduje problemy nie tylko z RTX 3090. Awarie dotyczą też Radeonów

Amazon oficjalnie potwierdził, że gra New World powoduje problemy z kartami RTX 3090 - głównie od firmy EVGA. Okazuje się jednak, że pojawiają się zgłoszenia dotyczące innych układów NVIDII, jak również problem zdaje się dotykać Radeonów. 

Nowa gra Amazona, New World, powoduje problemy i uśmierca karty graficzne, jednak problem jest znacznie poważniejszy niżpodejrzewano, ponieważ nie dotyczy tylko flagowej karty graficznej EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 Ultra. Fora zalewane są informacjami problemach technicznych z grą, a  YouTuber JayzTwoCents dodaje, że wielu właścicieli GPU zgłasza, iż doświadczyli wielu awarii i restartów podczas prowadzenia rozgrywki w New World. Karty graficzne, które wymienił, obejmują AMD Radeon RX 590, Radeon RX 6800, Radeon RX 6800 XT, Radeon RX 6900 XT oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3090. YouTuber dodał na końcu, że "Więc po raz kolejny problem zdecydowanie dotyczy CZEGOŚ w sposobie, w jaki renderuje się gra New World. To NIE JEST wyłączny problem z 3090! KROPKA!!"

Amazon New World powoduje problemy również na kartach AMD Radeon RX 590, Radeon RX 6800, Radeon RX 6800 XT, Radeon RX 6900 XT, NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti i zapewne innych, choć zdaje się, że nie są one tak poważne, jak w przypadku RTX 3090.

Gra zdaje się nadmiernie obciążać układy graficzne i większość się najzwyczajniej wyłącza lub restartuje cały system. Problemy te nie są jednaj tak groźne jak w przypadku RTX 3090 od EVGA, które najwyraźniej nie posiada działających zabezpieczeń przed przegrzaniem, bądź jakąś inną usterkę fabryczną. Podejrzenia w tym przypadku nie padają wcale na sekcję zasilania, ale na uszkadzający się układ sterowania wentylatorami - choć w tym przypadku są to spekulacje Igora Wallosska z Igor's Lab.

 Nowa gra od Amazona uszkadza topowe karty NVIDII. Gracie na własną odpowiedzialność

 Amazon przyznaje: New World może uszkadzać karty RTX 3090

Amazon przyznaje się do problemów z grą i obiecuje wydać poprawkę. Przedstawiciel firmy wydał oświadczenie na forum gry: Setki tysięcy osób zagrało wczoraj w zamkniętą betę New World, a łącznie rozegrano miliony godzin. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o graczach korzystających z topowych kart graficznych, którzy doświadczyli awarii sprzętu podczas gry w New World. New World korzysta ze standardowych wywołań DirectX dostarczanych przez Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z kartami 3090 ani w becie, ani podczas wielomiesięcznych testów alfa. W zamkniętą betę New World można grać bezpiecznie. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dzisiaj poprawkę, która ograniczy liczbę klatek na sekundę na ekranie menu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: New World powoduje problemy nie tylko z RTX 3090. Awarie dotyczą też Radeonów

 0