Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 28. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 28. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W minionym tygodniu z ciekawszych wiadomości warto wymienić nowy procesor Apple M1 Max, który pokonał w testach Ryzena 9 5800X i Core i9-11900K. Sam producent podczas prezentacji chwalił się skokiem wydajności nawet o 70% w stosunku do oryginalnego układu M1. W testach Geekbench 5, procesor M1 Max zdobywa 1749 punktów w jednordzeniowym i 11542 punkty w testach wielordzeniowych w macOS 12.4.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Pozostając jeszcze przy Apple ten przedstawił nowe MacBooki Pro oferujące nowy design, szybsze CPU czy niemałe ceny. Urządzenia są dostępne w rozmiarach 14,2 i 16,2 cala ze zwiększoną rozdzielczością w porównaniu z wcześniejszymi wydaniami. Model 14-calowy oferuje panel o rozdzielczości 3024 × 1964 pikseli, podczas gdy 16-calowy zapewnia 3456 × 2234 pikseli. Sercem laptopów pozostaje układ M1 Pro. Jak przewidywały plotki, jest to 5-nanometrowy, 10-rdzeniowy układ z ośmioma wysokowydajnymi i dwoma energooszczędnymi rdzeniami. Cena 14-calowej wersji zaczyna się od 10799 złotych, a edycja 16-calowa to wydatek rzędu 13299 zł. Tymczasem IMB wraz z Rosjanami stworzył przełączniki optyczne, które są 1000 razy szybsze od tranzystorów. Przełączniki optyczne często wskazuje się jako potencjalnego następcę tranzystorów.

IMB łącząc siły z rosyjskimi badaczami opracował przełączniki optyczne używające światła zamiast elektryczności do włączania oraz wyłączania przełączników działających jako binarne 1 i 0. AMD chce z kolei, by NVIDIA udostępniła technologię DLSS dla wszystkich również kart graficznych z serii Radeon. Nicolas Thibieroz, dyrektor AMD do spraw gier stwierdził niedawno, iż nie może doczekać się "otwartego DLSS od NVIDII, aby wszyscy gracze mogli czerpać korzyści niezależnie od posiadanego GPU". Wprawdzie skorzystali by na tym wszyscy tylko pytanie po co Zieloni mają udostępniać swoje rozwiązanie dla konkurencyjnych produktów?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 28. Sprawdź co Cię ominęło

 0